Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Smear Testi Sonu..  B- Ascus, Cin1, Cin..  C- Kolposkopi, Leep.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline sigma Eklenme/Güncelleme Trh : 04.11.2009  Toplam Okunma : 9613  Bugün : 1  

toplam0giriş
Üye No: 324
Üye Oluşu:
04.11.2009
Son Giriş:
4.11.2009 23:03:12
Konu  : 1
Acılar içindeyim, anne olabilirmiyim?

Ben bundan 6 ay önce 25. haftada suyumun gelmesi nedeni ile 2 hafta hastanede yaptım ve 28. haftada normal doğum yaptım . 850 gr doğan bebeğimi doğumu takip eden gün kaybettim. ilk hamileliğimdi ve başka da çocuğum yok. Doğumda 3 ay sonra yaptırdığım smear testinde cin 3 çıktı. , biyopsi yapıldı ve biopsi sonucu da smear ile uyumlu çıktı ayrıca bu hücre değişikliğinin sebebi de HPV olduğu anlaşıldı. Takiben hızlı bir şekilde leep konizasyon yapıldı.cerrahi sınırlar temiz çıktı. Son kontrolümde doktor büyük olasılıkla iyileştiğimi söyledi. konizasyondan sonra smear için 3 ay beklemem gerekiyormuş, 20 gün sonra tekrar gideceğim.
Ben çok endişeliyim ve korkuyorum,aylardır çocuğumu kaybetmenin ve bu yaşadıklarımın tarifi yok ben eşimden başka hiç kimseyle beraber olmadım, oda kimseyle olmadığını söylüyor, nedir bu bulaşma şekli anlamadım...
size sormak istediğim eşim muayene olmadı, şiddetle kendinde bir şey olmadığını söyleyip doktora gitmek istemiyor.Nevra hanım, Hakan bey ..ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim çocuğum olma şansı var mı? Sağlıklı bebeğim olur mu? Konizasyon sonrası tekrar anne olabilirmiyim? sizin yazılarınızı sürekli takip ediyorum bu konuda çok fazla bilgi vermemişsiniz. Bana da yardımcı olabilir misiniz? Benim için hayati önemi var, anne olmak istiyorum, Yardımınıza çok teşekkür ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:249  Eklenme/Güncelleme Trh : 01.11.2012   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Tabii ki anne olabilirsiniz, hpv sizi yıldırmasın..

HPV virüsü maalesef bir çok kadında CİN 2 ve CİN 3 gibi rahim ağzı kanserine ilerleyebilecek hücresel değişikliklere sebep olmakta ve bu değişikliklerin tedavi seçeneklerinden biri de CİN 3 veya HSİl olarak sismlendirlen durumda Leep konizasyon. Konizasyon sonrası gebe kalmanızda ciddi bir sıkıntı olmaz fakat bu opresyondan 6 ay sonra ancak tekrar gebelik planlamanızı tavsiye ederim. LEEP konizasyondan 3 ay sonra smear testi ve kolposkopi muayenesi öneririm ve HPV tipleme yapmamış iseniz bunun da öğrenilmesi önemki olabilir. Gebe kaldığınızda fazla yorulmadan ve istirahat ederek bir doktor takibinde geçireceğiniz bir hamilleik süreci muhtemelen sizi mutlu sona ulaştıracaktır. Umutsuzluğa kapılmayın ve yılmayın. HPV nin maalesef en büyük zararlarından biri de insanlarda oluşturduğu psikolojik sorunlardır. Dünyada çok sayıda insan HPV ile mücadele etmektedir. İyi bir doktor takibi ile sonuca ulaşabilrsiniz,
Kolposkopi muayenesi hakkında detaylı detaylı bilgi için

http://www.kolposkopinedir.com

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline anneyim İd:279  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.05.2013   

toplam2giriş
Üye No: 858
Üye Oluşu:
14.05.2013
Son Giriş:
14.5.2013 15:21:34
Konu  : 0
Hpv doğum, bu da benim hikayem..

HPV Hastasıydım, geçen hafta sağlıklı doğum yaptım.. endişe etmeyin
Bu da benim hikayem..
5 yıl önce tanıştım HPV hastalığı ile. Evleneli henüz 3 ay olmuştu, vajinada siğiller fark ettim. bir anlam veremedik. eşimde bir şey yoktu. baştan zaten önemsemedim. Küçük et ben igibi olan oluşumlar çoğalmaya başladı. Çanakkalede doktora gittim, önce tereddüt etti sonra HPV olabilir dedi..Yıkıldım, okudukça moralim bozuldu.... eşimden almıştım, istemeden bilmeden bana bulaştırmıştı, evliliğmizin tadını çıkarmadan, cinselliği tam yaşayamadan HPV illeti bana bulaşmıştı. Eşimde birşyey yok...... meğerse erkeklerin çoğo portör yani taşıyıcı olurmuş.. Çanakallede doktor o bölgeye eczaneden bir solüsyon aldırttı Verrutol solusyun diye .. aman Tanrım kasıklarımdaki siğiller ve vajina girişi siğillere kontrolsüz ve fazla sürmüşüm her tarafım yandı yürüyemez oldu, bu defa kimyasal yanık oldun dediler hadiii. hpv tedavisi derken beceremedik yanık tedavisne başladılar.. kayıp 2 ay süre oldu.. hastanede çalışan bir hemşire önerdi istanbulda dr nevra hanımı, o da aynı hastalıktan 1 yıl istanbula taşınmış ve hastalığı bitmiş. 4 kez istanbula gittim geldim, 1 yıl içinde siğillerim bitti, yüzden fasla siğilim vardı başlarda... evet hepsi bitmişti.. smear testlerimde hiç bozulma olmadı aşılarımı da oldum, Gardasil 3 doz yapıldı. doktor nevra hanım tipleme de yaptı, tip 11 düşük risk hpv çıktı. siğil tedavisinden sonra 3 yıl boyunca 6 ayda bir doktor hanım smear aldı ve yılda bir HPV taşıyıcılığı kalıp kalmadığını anlamak için HPV DNA testi de yaptı. Tüm testler temiz çıktı, geçen yıl planlı gebe kaldım, gebeliğimin 8. ayında tekrar vajinamda sıvı alıp HPV DNA baktı doktor hanım, temiz çıkınca normal doğum yapabileceğimi söyledi ve Tanrıma şükürler olsun geçen hafta normal doğum yapıp yavruma kavuştum... çocuğumda bir şey yok.. bende hastalık bitti sizde de bitecektir korkmayın. beslenmenize ve bağışıklığınıza dikkat edin spor yapın ve mutlaka hpv konusunda uzman doktorlara başvurun, takiplerinizi iyi olun... darısı başınıza.

offline Laguone İd:530  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.03.2015   

toplam0giriş
Üye No: 1176
Üye Oluşu:
16.03.2015
Son Giriş:
16.3.2015 23:53:52
Konu  : 0
Hpv yakma tedavisi, içim rahatladı

Bu tarz güzel yazıları okudukça içim rahatlıyor. Bende siğillerimi koterle yaktırdım . Tam bir ay oldu çok şükür tekrar nüksetmedi ama annelik konusunda çok korkuyordum. Sizin yazınızı okuyunca içim rahatladı. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 66 Bugün Çoğul 74 Toplam Tekil 500356 Toplam Çoğul 1756555 Ip No: 18.118.0.240
Gynecologist İstanbul