Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

Güvenli Seks.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline duferco Eklenme/Güncelleme Trh : 28.01.2010  Toplam Okunma : 33313  Bugün : 1  

toplam15giriş
Üye No: 430
Üye Oluşu:
22.01.2010
Son Giriş:
12.2.2010 22:07:03
Konu  : 2
Hpv ve evlilik

bende HPV teshisi kondu ve krio yapildi 10 gun once ve hepsi dokuldu.Ben evlenmeyi dusunuyordum yaz gibi simdi sikintidayim.HPV asisi en fazla 26 yasina kadar yapiliyor simdi ben 26 yasindan kucuk birinimi es olarak secmem gerek?? Hoslandigim kiz 30 yasinda ondan vazmi gecmeliyim??? lutfen bana akil verirmisiniz??? Cevabniza gore kiz arkadasima konuyu acicam benim anlattiklarimla tatmin olmicaktir belkide beraber sizin polikilinige geliriz.Suanda net deilim! selamlar..

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 8 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:186  Eklenme/Güncelleme Trh : 31.01.2010   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Hpv li hastalarda evlilik

Yalnış düşünüyorsunuz, HPV li olmanız evliliğinize engel değil fakat dürüst olup önceden hastalığınızdan evlenmeyi planladığınız kişiye bahsetmeniz ve cinsel ilişkiden önce aşı takvimini tamamlamış olmanız gerek. Bu nedenle sizde HPV tiplemesi çok önemli Acaba aşı kapsamında olan bir tip mi??Ben bu tür durumlarda daha ileri yaşlara da aşıyı yapıyorum, önemli olan eş adayınızı korumaya almamız

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline duferco İd:189  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.02.2010   

toplam15giriş
Üye Oluşu:
22.01.2010
Son Giriş:
Gozle tipleme yapmak mumkunmu??

Nevra hanim,doktoruma gitmeden HPV tiplemesinin bilmenin yararlarini sizin siteniz sayesinde ogrendim.Doktoruma HPV tipleme yapalim diye oneride bulundum ama kendisi buna gerek yok dedi ve kriyo tedavi uyguladi.Bende bilgisine saygi duyarak sesimi cikarmadim.Kendisi Prof.Dr. ve Bir Univ. Dermatoloji bolum baskani.Ote yandan Sizinde soyledikleriniz hic mantiksiz deil.Acaba tecrubesine dayanarakmi boyle bir tani koydu bilemiyorum!! eger bu sigiller tekrarlamazsa hicbizaman ogrenemicem ne turde oldugunu

baska bir husus, asi yasi ile ilgili degisik seyler soyleniyor.Firma 15-26 yas derken bazi doktorlar 45 yasina kadar vurulabilecegini soyluyor.Neye inanacagimizi sasirdik malesef.((

...offf bu HPV meselesi insani cok yoruyor yaaa.Sorular sorular hic bitmiyor...

diyelimki asi kapsami disinda riskli bir tip e sahibiz,ozaman ne yapmamiz gerekecek?? Bu sekilde evlilik uygun olurmu??
Nasil bir yol izlememiz gerekiyor??

bize vakit ayirip cevap yazdiginiz icin saolun nevra hanim.

calismalarinizda basarilar dilerim...

offline admin İd:194  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.02.2010   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
Hpv virüsü tipi gözle anlaşılır mı

Göz ile HPV tipini kesin olarak anlamak mümkün değil. Fakat deneyimli göz kanserojen bir tip olup olamayacağı konusunda tabii ki yorum yapabilir. Örneğin tip 6 HPV ler çok sayıda ve küçük küçük ayrı ayrı olabiliyor (bu kesin bir kural değil). Bazı tipler ise ( örneğin tip 66) çok büyük tek karnıbahat tarzında kondilom şekilde belirti verebiliyor. Fakat hekiminizin klinik denyimi ve tabii ki bir akademisyen olduğu için önemli. Doktorunuza inanmanız ve güvenmeniz gerekir. Bu başarılı bir tedavinin ilk kuralı. Bu sebeple hekiminizin tavsiyelerine uymanzı en doğrusu.,
Aşı konusunda ise bizler de 28 yaş üzerinde riskli gurupta aşı önerebiliyoruz. Yurt dışında da bir çok merkez aşıyı riskli gurupta daha ileri yaşlarda yapabiliyor. Avlilik ve aşı kınusunda ise sizdeki tip aşı kapsamı dışında bir tip ise bunu bir şansızlık olarak değerlendireceksiniz çünkü maaklesef bir alternatif tüm tipleri kapsayan bir aşı yok..

offline duferco İd:198  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.02.2010   

toplam15giriş
Üye Oluşu:
22.01.2010
Son Giriş:
Hpv sorununu atlatmis çiftler neden yazmiyorsunuz???

Nevra hanim,sorularimizi cvapsiz birakmadigniz icin minnettariz...

Forumu takip eden arkadaslardan bir ricam olucak,HPV ile ilgili hep negatif seyler konusuyoruz hic pozitif hikayesi olan yokmu??

esiyle,kendiyle,partneri ile sıkıntılı donemler yasayip bunu atlatan kimse yokmu?? sitemize biraz pozitif hava katmak herkes icin iyi olmazmi??

Bu hastaligin psikolojik zarari fizyolojik zararindan az deil,birbirmize destek olalim...

herkese acil sifalar...

offline dentist İd:199  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.02.2010   

toplam0giriş
Üye No: 449
Üye Oluşu:
10.02.2010
Son Giriş:
10.2.2010 00:38:43
Konu  : 0
Ben kurtuldum

HPV sorunu ben sağlıkçı olmama rağmen benim de sinirlerlerimi bozmuştu. İzmirde yaşayan bir diş hekimiyim ve yaklaşık 5 yıl önce aniden penisimi ve kasıklarımı kaplayan, çoğalan siğiller ile karşılaşmıştım. Eşimle olan sosyal ilişkilerimi de bozan bekarlık günlerimden bana armağan kalan bu HPV süprizi o günler tüm yaşantımı olumsuz etkilemişti. 1 kez Aydın da biş hekim koterize etti siğillerimi, sonra 3-4 ay önce 2 tane çıktı onları da İzmirde başka bir merkezde yaktırdım. o gündür bu gündür hi. siğil çıkmadı, 4 yıldır yaklaşık bir siğil yok... eşim de o dönem üzülmüştü, daha sonra ayrıldık , hala görüşüyoruz onda HPV ye bağlı siğil hiç bu güne kadar çıkmamış ve simir testleri de normal. 4 yıl önce HPV hakkında ne bu kadar bilgi ne de bu hastalığı bilen hekimler vardı. Tipleme de tabii ki yapılmadı çünkü böyle bir inceleme de yoktu. yani benim siğillerimin tipi belli değil. Ege üniversitesinden bir doktora danıştım, dr hakan beyle telefonla görüştüm ikisi de yaklaşık aynı şeyleri söylediler, 4 yıldır siğil çıkmamışsa büyük olasılıkla bu hastalıktan kurtulmuşsun denmesine rağmen ağustaoz ayında ikinci evliliğimi yapacağım ve müstakbel eşime yine de HPV virüsü aşısı yaptımayı planlıyorum. Hepinize geçmiş olsun, bu hastalıktan kurtulacaksınız yeterki beslenmenize ve moralinize dikkat edin. Ayrıca bu paylaşım ortamı ve verdikleri bilgiler için de dr. nevra ve dr. hakana sonsuz sevgi ve teşekkürler

offline doğancalı İd:301  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.05.2013   

toplam0giriş
Üye No: 869
Üye Oluşu:
20.05.2013
Son Giriş:
20.5.2013 17:18:51
Konu  : 0
Hpv evlilik planları, ne yapayım..

Doktor nevra hocam bende HPV teshisi kondu ve siğiller yakılarak tedavi edildi 20 gun once ve hepsi siğillerin bitti, yaralar da iyileşiyor, Madecasol diye bir kremi günde 2 kez sürüyorum.Ben evlenmeyi dusunuyordum yaz gibi simdi sikintidayim.HPV asisi en fazla 26 yasina kadar yapiliyor simdi ben 26 yasindan kucuk birinimi es olarak secmem gerek?? Hoslandigim kiz 30 yasinda ondan vazmi gecmeliyim??? lutfen bana akil verirmisiniz??? Cevabniza gore kiz arkadasima konuyu acicam benim anlattiklarimla tatmin olmiyacaktir belkide beraber sizin polikilinige geliriz, kız arkadaşımı size muayene ettiririm, Yozgat tan size gelmeyi planlıyoruz. Evlilik hayallerimi erteleyim mi, ne yapayım.. tam bir çıkmazdayın. selamlar

offline admin İd:322  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.05.2013   

Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
Hpv hastalığı, hayata dair planlarınızı değiştirmesin..

HPV hastaları karamsarlığa iter ve yaşama dair planlarını umutlarını ve beklentilerini bazen sekteye uğratır.Ben tedavi ve takip ettiğim HPV hastalarıma hep aynı tavsiyede bulunurum.
HPV sebebi ile hayata, yaşama dair planlarınızı değiştirmeyin ,ertelemeyin, fakat önlem alın. Birisiyle nişanlanacaksanız , nişanlanın, evlenecelseniz evlenin, bebek planlıyorsanız , çocuk sahibi olun. HPV hastalığı bu umutlarınıza beklentilerinize ve mutluluğunuza engel olmasın. FAKATTT.. Önlem alın. Genital Siğillerinizi iyi bir şekilde tedavi ettirin, onlardan kurtulun, spor yapın, bağışıklığınızı güçlendirin, sigara gibi kötü alışkanlıklarınızı bırakın, rutin kontrol ve smear testi gibi incelemelerinizi düzenli yaptırın, doktorunuza güvenin ve devamlı iletişim halinde kalın. Mutlaka gerekiyorsa HPV aşısını olun, ve en önemlisi de hastalık hakkında dürüst olun, eşinize- sevdiğinize hpv hastalığınızdan bahsedin ve saklamayın..su mutlaka yolunu bulacaktır...

offline gokhan01 İd:425  Eklenme/Güncelleme Trh : 01.05.2014   

toplam8giriş
Üye No: 541
Üye Oluşu:
04.12.2010
Son Giriş:
1.5.2014 20:49:45
Konu  : 1
Hpv sorununu nişanlıma söylemem gerekecek

HPV forum sayfası için doktor nevra hanım teşekkürler.. HPV sorunu konusunda yalnız olmadığımı 3 gündür anlamış bulunuyorum. İlk duyduğumda "bu da ne kardeşi" diye irkildim, 3 gündür okuyorum, girmediğim HPV Sitesi ve HPV Forum Sitesi kalmadı. başa gelince ....
4 aydır nişanlıyım fakat geçen yaz tatilinde bir tatil yöresinde bir süreliğine birlikte olduğum bir Fransız bayan arkadaş beni uyarmak için geçtiğimiz günlerde bana mail attı ve kendinde hem cinsel siğil hemde rahim kanseri riski çıktığını, birden fazla HPV tipi kendisinde bulunduğunu, bir kısmının da kanser yapan HPV tipi olduğunu ve birlikte olduğu erkekleri arayarak bu konuda bilgilendirme yaptığını söyledi. Şok oldum. HPV virüsü hastalığı ile böylece tanışıp 2-3 gün içinde de konunun uzmanı olacak kadar yerli ve yabancı hpv sitelerini okudum. Baştan nişanlıma açıklama yapıp yapmayacağım konusunda karasızdım. Fakat düşündüm ki elin Fransızı dahi tüm birlikte olduğu erkekleri uyarma ihtiyacında bulnuyor ben niye sevdiğime yalan söyleyip ihanet edeyim. yarın HPV konusunda konuşup nişanlımı da bulaştırmış olabileceğim endişesi ile doktora götürüyorum. Aşı belki işe yarar mI?

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 58 Bugün Çoğul 66 Toplam Tekil 500348 Toplam Çoğul 1756547 Ip No: 3.12.161.77
Gynecologist İstanbul