Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

Güvenli Seks.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline hpvpanigi Eklenme/Güncelleme Trh : 05.05.2013  Toplam Okunma : 11097  Bugün : 1  

toplam1giriş
Üye No: 715
Üye Oluşu:
18.07.2012
Son Giriş:
18.7.2012 14:43:45
Konu  : 1
Hpv tedavisi var mı

HPV tedavisi var mı...Merhaba şimdiden cevabınız için teşekkür ederim doktor hanım ben bu hastalığa yeni yakalandım ve çok korkuyorum. Erkek arkadaşımla da konuştum o da önlemlerini alacak fakat şuan yurt dışında ancak eylülde gidebilecek doktora onun için bu durum çok sorun olur mu? (yani geç kalmak gibi)
bi de benimle ilgili sorum var. 9 temmuz doktora gittim ve hemen aldara kremimi aldım. pazartesi öğlen 12 de sürüp akşam 20.30 da yıkadım. gün içinde sürünce bir etkisi olmaz mı illa gece yatarken mi sürmemiz gerekiyor? bir de benimkiler çok küçük ve az yani 3 tane falan bu iyi bir şey mi? çabucak kurtulur muyum siğillerimden? derken aldara yı kullanımda bu ikinci haftam ve dün farkettimki 3 tane daha çıkmış ama diğerleriyle alakası yok büyüklük açısından çok küçükler zor farkettim. aldara nın deri altındakileri ortaya çıkarma gibi bir etkisi mi var bu iyi bir şey mi?Ayrıca Aldara allerji de yapmaya başladı...
HPV tedavisi var mı, bu konuda bilgisizim ve panik oldum, Aldara kullanmakta ve devam etmekte tereddütlüyüm
HPV ne yapmalıyım... HPV yardım labileceğim ciidi bir kuurluş var mı.. yardım edin

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 4 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline sm33 İd:272  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.05.2013   

toplam0giriş
Üye No: 853
Üye Oluşu:
07.05.2013
Son Giriş:
7.5.2013 12:24:18
Konu  : 0
Hpv tedavi fiyatları

HPV li arkadaşlar. Ekonomik durumumda sıkıntı var fakat HPV tedavisi olmak zorundayım. Devlet hastanesinde burada tedavi olan arkadaşım var fakat ben devlet hastanesine gidip ücretsiz tedavi olmaktan çekiniyorum , hastanede çalışan tanıdıklarım var, hpv virüsü hastalığı mın afişe olmasından korkuyorum,
HPV tedavisi olanlar;
HPV tedavi fiyatları nedir yaklaşık özelde bir fikri olan var mı, gereksiz fazla para vermek istemiyorum. Burada bir özel hastaneyi aradım 1000 lira civarı dediler, bana fazla geldi. burası küçük bir şehir fakat mecburen galiba siğil yakma tedavisini olacağım, Siğil tedavi fiyatları hakkında bilgi lütfen..

------------------------------------------------------------------------------------------

offline admin İd:277  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.05.2013   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Hpv kesin tedavisi ilaçla maalesef yok

HPV nin bir ilaç ile kesin bir tedavisi yok. Bir hücre içi virüsü çünkü.Bir bakteriyel enfeksiyonda olduğu gibi "alın şu ilacı kullanın enfeksiyon biter" dememiz olanaksız.
HPV tedavisinin, benim de aynı şekilde, ana prensibi
1-HPV nin yol açtığı olumsuzluklarla ve sonuçlarla mücedele. Yani HPV nin yaptığğı kondilomların siğillerin en iyi şekilde yok edilip yenilerinin çıkmasını ve hpv nin diğer bölgeler (makat , rahim ağzı gibi) yayılmasını engellemek. Bu süreçte de vücudun bağışıklık sistemine zaman ve olanak kazandırıp HPV nin vücut tarafından uzaklaştırılmasını sağlamak. HPV nin artık ömür boyu taşınmadığı ( tabii ki siğllerden kurtulmuş olmak şartı ile) bir çok uzman tarafından kabul edilmekte.
2-HPV hastalarının takibi. unutmamak gerek ki, bence, HOPV ye bağlı siğillerin tedavisi kadar HPV hastasının daha sonraki takibi de bir o kadar önemli. Siğilleri yakmışsınız fakat hasta kötü veya yetersiz takip sonucu bir rahim ağzı kanseri riski ile karşı karşı karşıya kalmış. Yapılan tüm işlem anlamsız kalır. Bu sebeple ben bir hekim olarak tedavi kadar hastalarımın risk almamalrı için doğru takibine önem veririm. Düzenli smer testi,kolposkopi ve iyi bir muayene hastada oacak olab ASCUS, CİN1,CİN2,CİN3,HSİL,LSİL gibi rahim ağzı kanseri öncülerinin tedavisine olanak sağlar
3- HPV hastasının bağışıklık sistemini güçlendirici tedavi ve ilaçlar. Son yıllarda HPV ye karşı bu konuda epey yol kat edilmiştir. Son güncel bilgi de "yeşil çay yağı veya ekstersi" üzerine olan çalışmalardır.

http://www.genitalsigil.org  

offline eczaacii İd:362  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.07.2013   

toplam21giriş
Üye No: 757
Üye Oluşu:
08.11.2012
Son Giriş:
31.10.2015 15:51:56
Konu  : 0
Hpv bitkisel tedavi ve çin tıbbı , alternatif tedavi

Hpv bitkisel tedavi ve çin tıbbı
HPV bitkisel tedavi seçenekleri çok tartışmalıdır ve dünyada olduğu gibi ülkemizde de doğal hpv tedavi seçenekleri kullanılmaktadır. doktorunuza danışmadan bu ilaçları kullanmamanız tavsiye edilmektedir.
HPV İçin Bitkiler ve Çin Tıbbı
Çin bitkisel tedavisinin HPV üzerinde etkinliği ile ilgili yeni bir kısım çalışmalar umut verici olmuştur.
Maitake mantarı özü: Önerilen doz, günde iki kez 10 damla.
Meyan kökü özü, katı form: Önerilen doz, günde iki kez çeyrek ile yarım çay kaşığı.
Boxwood ekstraktı : Antiviral etkisi vardır. Önerilen doz, günde üç defa bir kapsül.
Sarımsak konsantresi : HPV ve başka virüs hastalarında, enfeksiyonu iyileştirmeye yardımcı olmuştur.
Yeşil Çay ağacı yağı : Yeşil çay ekstresii hpv için son dönemde kullanılan en önemli bitkisel formüldür.

hpv mağduru bir eczacı..

offline beypazarikurusu İd:366  Eklenme/Güncelleme Trh : 24.07.2013   

toplam29giriş
Üye No: 909
Üye Oluşu:
01.07.2013
Son Giriş:
15.2.2015 14:48:10
Konu  : 3
Hpv ekinezya kullanımı

hocam merbahalar . size bir bilgi vermek istiyorum. forumda da konu açtım cevap vermiştiniz sorularıma saolun. ben sitenizden ekinezya bitkisinin destekleyici etkisini okudum. geçen hafta gittim gnc den ekinezya tablet aldım. günde 3 kere olmak üzere düzenli kullanıyorum ve şuan 1 hafta oldu ele gelen iri siğillerimden 1 tanesi diğer miniklerden bayaa yokulmuşlar. hergün bu yok olan siğillerin üzerleri ufak ufak kabuk(deri soyulması demek daha doğru olur) oldu . bugn ise küçüklerden bayaa yok . iri olan ise deriyle aynı hizaya gelmiş.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 172 Bugün Çoğul 284 Toplam Tekil 497155 Toplam Çoğul 1749893 Ip No: 3.231.3.140
Gynecologist İstanbul