Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline DeJaVu Eklenme/Güncelleme Trh : 04.05.2015  Toplam Okunma : 1962  Bugün : 1  

toplam29giriş
Üye No: 1194
Üye Oluşu:
04.05.2015
Son Giriş:
10.10.2015 20:43:54
Konu  : 1
Hpv olduğumu öğrendim :(

Nereden başlasam bilemedim. Genital bölgede minik minik sivilce gibi siğiller çıktı, adı artık her neyse... Tabi damladım hemen nete nedir bunlar ne değildir falan filan... 2 gün gözüme uyku girmedi. Kafalar falan filan... Nihayet bugün devlet hastanesinde cildiyeye gidip gösterdim. Dediler bu hpv... Soğuk bişey sıktılar sonra kan tahlili falan derken yenice geldim evime. bana Aldara diye bi ilaç almamı söyledi doktor. 110 lira bayıldım tabi ilaca. Eee mecbur sağlık başka birşey... Moraller sıfır. Galiba ilk defa kendimi bu kadar çaresiz hissettim. Doktor dedi siğiller minik iyi erken gelmişsin. Ama büsürü soru sordum tam cevabımı alamadım. Belki benim geçtiğim bu yollardan geçenler vardır. Sonuçta bu hastalık kaptık bi kere...bu hpv tip falan yaptırmadım doktor öyle birşey demedi açıkcası, kremi kullan 2 haftada bir gelirsin yanıma dedi. Dedim farklı bir doktora falan da gideyim mi? Yok gerek yok yapılacaklar aynı falan filan... Benden korktu mu ne anlamadım hemen başka hastalığın var mı falan filan sordu. Dedim hep korundum ben korunmasız hiç bişey yaşamadım. Ama öyle değilmiş işte...
1-Bu hastalık vücudumdan tamamen gider mi?
2-Şuan bekarım ama ilerde evlenmek istediğim takdirde eşime aşı yaptırsak bile hastalığım ona bulaşır mı? ya da çocuğum olursa ona bulaşır mı?
3-Bu hastalığı kısa sürede yenenler var mı?
4-Bağışıklık sistemi iyi olmalı dediler. Bunun için yapacağım özel birşey var mı?

Cidden kafaları yemek üzereyim ve ımmmm kimseye de anlatmadım daha ve nası anlatırım bilmiyorum. Galiba bugün oturup sağlam bir şekilde içecem ağlayacam... Yahu hiç gitmesse bu hastalık ben nasıl evlenirim? Kız çok sevsin deli gibi sevsin ama öğrendiğinde 'hayırdır sen?' demez mi?

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline MyDoom İd:539  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.05.2015   

toplam109giriş
Üye No: 815
Üye Oluşu:
24.02.2013
Son Giriş:
26.10.2015 10:09:09
Konu  : 0
Çare yok malesef

Bu illeti kaparsan bidaha ömür boyu bedenden çıkmıyor.. bazi doktorlar atilabilir diyor fakat bundan hiçbirzaman emin olamayacağız çünkü erkek içinde kadın içinde %100 güvenilir test sistemleri yok.

Kız evlilik konusuna gelince tanışacaksın baktın evlilik muhabbeti açıldı ciddi ciddi evleneceksiniz ozaman durumu anlatacaksin ve aşı olmasıni istiyeceksin.. Ayrıca 6 ayda bir kontrole gidecek. Bunu kabul ederse evlenirsiniz kabul etmezse başka kız aramaya çıkacaksın.. seni hpv li kabul eden birisini bulana dek uğraşacaksın.

------------------------------------------------------------------------------------------

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1 Aktif Üye Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 32 Bugün Çoğul 57 Toplam Tekil 393650 Toplam Çoğul 1506083 Ip No: 75.101.211.110