Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Ghost Eklenme/Güncelleme Trh : 29.09.2014  Toplam Okunma : 2281  Bugün : 1  

toplam6giriş
Üye No: 1113
Üye Oluşu:
29.09.2014
Son Giriş:
2.10.2014 19:02:32
Konu  : 1
Genital sigil suphesi

Merhabalar Sayin Nevra Hanim ve Hakan Bey,
Oncelikle boyle bir bilgi alisveris platformu olusturdugunuz icin cok tesekkur ediyorum.

Sorunuma gelince:
Penisimde et beni gibi yillardir cogalmadan yada yok olmadan duran tek bir olusum vardi. Pimpirikli bir insan oldugum icin ozel bir hastanenin cildiye bolumune gittim ve gosterdim. Doktor ne zamandir oldugunu sordu bende yillardan beri kucuklugumden beri oldugunu hatirladigim 15-16 yasimdan beri oldugunu soyledim(suan yasim 24). Ardindan doktor bir goruntuleme cihaziyla o taneyi fotografladi ve ekranda buyuterek inceledi. Ben durumu anlatirken hic cinsel birlikteligim olmadigini da aktardim. Ardindan yillardan beri olan bir olusum olmasi ve tam sunnet dikisinin uzerine gelmesinden dolayi hpv olmayacagini soyledi ve ben o ic rahatligiyla evin yolunu tuttum.

Asil sikintiya gelince :

Gectigimiz hafta uzun suredir birlikte oldugum kiz arkadasimla sosyal kosullar ve evli olmadan birlikte olmak istemedigimiz icin oral seks denedik. Onun da benim de daha once oral seks de dahil hic bir cinsel tecrubemiz olmamisti. İkimiz de birbirimize oral seks yaptik. İliskinin sonrasindaki ilk birkac gun bende birsey yoktu ancak hem iliskiden hemen sonra hem de ertesi gunlerde agiz ici hijyeni saglar umuduyla iki uc kere klorhex farhex gibi gargaralarla gargara yaptim. Son gargara yapmamdan sonra zaman zaman degisen sekillerde dilimin on ve yan kisimlarinda bazen de dudaklarimda yanma hissi oldu. Ancak dune gore bugun biraz rahatladi bu sikayetim. Kbb uzmanina gorunmeli miyim ? Eger gorunmemi tavsiye ederseniz sikayetlerimi ve iliski gecmisimi anlatmada utanmadan sikilmadan anlatabilecegim ve alaninda uzman bir kbb uzmani tavsiyesinde bulunursaniz cok sevinirim. İyi gunler diliyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline Ghost İd:467  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.10.2014   

toplam6giriş
Üye No: 1113
Üye Oluşu:
29.09.2014
Son Giriş:
2.10.2014 19:02:32
Genital sigil suphesi

merhabalar agzımdaki yanmaya zaman zaman azi dislerimin cevresinde agrı da eşlik etti ancak bunun agzımı bu durumumun gerginliğiyle farkında olmadan kasmamdan oldugunu zannediyorum. Buraya yazmamdan sonraki iki gunun ardından bugun sikayetlerim tamamiyle kayboldu. Bu arada ilk mesajımda bahsetmemisim bu süreçte kız arkadaşımın hiç bir sorunla karşılaşmadı yada sikayeti olmadı. Şayet onun da bir sikayeti olursa mı bir uzmana görünmeliyiz ? Tavsiyelerinizi bekliyorum, çok teşekkür ediyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------

offline leyyyla İd:475  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2014   

toplam1giriş
Üye No: 477
Üye Oluşu:
05.04.2010
Son Giriş:
18.10.2014 23:38:12
Oral seks ve hpv şüphesi

Ağızda HPV olma ihtimali bana düşük gibi geliyor,sonuçta aktif cinsel yaşantısı olan insanlarız.
Seks aktivitelerimizde oral seks mutlaka vardı, HPV olan bizlerin büyük oranımızda ağızda da olması gerekirdi ama ben bugüne kadar kimseden bu tür bir şikayet duymadı. Sadece araştırırken internette bir kaç HPV resim gördüm o kada, Ağıza HPV siğili Bulaşma riski çok düşük bence,
Ama bu ağız boşluğuna HPV bulaşmayacağı manasına gelmiyor.Bu yüzden oral seks konusunda dikkatli olmakta fayda var… Eğer mesele bağışıklık sistem ile ilgili ise, ve siğiller bağışıklık sistemi zayıfladığında çıkıyorsa, siğiller çıktığında ağzımızda da çıkması gerekirdi. Ama hiç kimsede böyle bir durum olmadı ve bu kadr kişide de ağızda ve dudakta HPV çıkmadı,

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 92 Bugün Çoğul 154 Toplam Tekil 497075 Toplam Çoğul 1749763 Ip No: 54.172.162.78
Gynecologist İstanbul