Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline aysec Eklenme/Güncelleme Trh : 19.11.2009  Toplam Okunma : 11780  Bugün : 1  

toplam39giriş
Üye No: 337
Üye Oluşu:
12.11.2009
Son Giriş:
16.2.2010 17:49:56
Konu  : 3
Aşının yan etkileri

Merhaba,

daha önce de aşı ile ilgili sorum olmuştu ve cevaplanmıştı. ancak araştırdıkça aşı ile ilgili aklıma takılanlar var.

öncelikle; smear ve hpv dna tipleme testim negatif çıktı, kocamda siğiller mevcut. şu durumda, siğil tedavisi bittikten sonra görünürde hiç siğil yoksa cinsel hayatımıza korkmadan ve prezarvatifsiz devam edebilir miyiz? siğil yokken prezarvatif kullanmaz isek bana geçme olasılığı nedir?
ve bu güne kadar prezarvatif kullanmadan birlikte olduk, bu süreç içerisinde neden bana geçmedi, testlerimin negatif çıkmasının anlamı nedir?

aşının yan etkileri ile ilgili makaleler okuyorum. kısırlık, enboli, felçler ve ölümlere yol açabildiği gibi. ayrıca, aşının etken maddelerinin uzun vadede kadınlarda parkinson, Alzheimer vb gibi hastalıklara yol açabileceğini okudum.
sizin aşıyı tavsiye ettiğinizi biliyorum, tüm aşıların ve ilaçların da yan etkileri var ancak, bu tarz şeyleri okudukça da insanın aklı gerçekten çok karışıyor.
zaten zor bir durum..

Böyle bir forumu açmış olduğunuz için teşekkür ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 5 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:86  Eklenme/Güncelleme Trh : 23.11.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Hpv aşısının yan etkileri

HPv DNA ve smear testi sonucunun negatif çıkması sevindirici. Bu tabii ki daha sonra hpv almayacağınıza veya heniz almamış olduğunuz anlamına da gelmez. HPV DNA rahim ağzındaki hpv varlığını gösterir, dış bölgede yani vulvada henüz aktif olmamış bir hpv virüsünü göstermez,
Prezervatif her ne kadar korumuyor ise de eğer bir gebelik isteğiniz yok ise prezervatif kullanmanız tabii ki daha iyi olacaktır,
Aşını yan etkilerine gelince; Yan etkisi olmayan bir aşı yok. Güncel bir konu olarak H1N1 yani domuz gribi aşısı gibi. Önemli olan burada kar-zarar dengesini iyi kurmak. aşının faydaları size olacak olası yan etkilerinden daha fazla ve önemli ise bu olası yan etkiler göz ardı edilebilinir. HPV aşıları (gardasil ve cervarix) olası yan etkileri çok azdır. Bu konuda ilginç bri çalışma da var;

HPV aşısı noninfeksiyöz.Herhangibir canlılık veya DNA içermiyor. Aşılama bölegesinde ağrı,eritem, ödem HPV aşısı uygulanan kişilerde plasebo grubundan daha fazla görülmüş.(Plasebo içinde ilaç ve ya tıbbi bir madde çermeyen preparata denmekte, deneme gurubu olarak bir kısım insana gerçek ilaç veya aşı verilmekte diğer guruba ise içinde herhengi bir kimyasal içermeyen bir preparat verilmekte)

Aşılama sonrası oluşan ciddi olumsuz reaksiyonların görülme sıklığında plaseb kontrol grubu ve HPV aşısı uygulanan bireylerde önemli bir fark görülmemiş.

21 464 kişinin bulunduğu (9-26 yaşlarındaki kız çocuklar ve 9-15 yaşlarındaki erkek çocuklar) aşılama sonrası kısa ve uzun vadede görülen komplikasyonlar üzerine FDA tarafından yapılan(GARDASİL) çalışma sonucunda; 102 kişi ciddi aşı sonrası reaksiyon yaşamış.Bunlardan 1 vaka bronkospazm, 2 vaka astım.Bildirilen tüm aşı sonrası reaksiyonlar:
Baş ağrısı GARDASİL-%0,03 plasebo-%0,02

Gastroenterit GARDASİL-%0.03 plasebo-%0.01

Apandisit GARDASİL-%0,02 plasebo%0.01

Pelvik inflamatuar hastalıkGARDASİL-%0,02plasebo%0,01

Quadrivalan aşı (Gardasil) klinik çalışmalarında, kişiler yeni bir sağlık sorunu gelişimi açısından 4 sene takip edilmiş. Aşılanan grupta(n=11 813) 5 kişide nonspesifik artrit, 2 kişide romatoid artrit,1 kişide juvenil artrit ve 1 kişide reaktif artrit geliştiği gözlenmiş. Plasebo grubunda ise(n=9701) 2 kişide artrit ve 1 kişide SLE geliştiği gözlenmiş.
Sonuç: plasebo grubu ile HPV aşısı uygulanan grup arasında aşı sonrası istenmeyen etkiler açısından ciddi farklar görülmemiş...

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline butterfly İd:183  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.01.2010   

toplam6giriş
Üye No: 437
Üye Oluşu:
28.01.2010
Son Giriş:
28.2.2010 23:12:09
Konu  : 0
Cın 3 tedavisi ve aşının etkisi

hpv vırusuyle alakalı.CIN I ıken 2 ay ıcerısınde CIN III olan rahımagzında lezyonlardan dun ıtıbarıyla leep operasyonu sayesınde kurtuldum sanırım.patolojık sonucada bakıcaz tabı ama aynı zamanda tuplerımın bagırsaklarımla yapısık oldugu ortaya cıktı ve laproskopı ıle onlarda acıldı.bu 2 ılsemın sonunda doktorum hpv asısı GARDASIL olmamı onerdı ve dıgerı ıcınde tam hatırlayamadıgım 6mg bir enjeksıyon onerdı.Ne yapıcagımı bılemedım acıkcası.Cunku ıgnenın bır turunde menopoza yol actıgını ancak dıgeınde bu etkının olmadıgını ustelık rahım agzı kanserının kurumasınada öncü oldugunu soyledı.ne yapmalıyım...bir de bu işlemler omuz agrısı yapıyor bır baglantı kuramadım..ıyı aksamlar herkese gesmıs olsun

offline admin İd:188  Eklenme/Güncelleme Trh : 31.01.2010   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Hpv, aşı yan etkieleri ve cin 3

Aşının omuz ağrısı yaptığı üzerine bir bulgu ve şikeyet bugüne kadar görmedim ve duymadım... Omuz ağrısının aşı işle ilgisi olacağınız zannetmiyorum. Diğer şikayetinizi tam açıklamamanıza rağmen anlayabildiğim kadarı ile HPV dışında sizde bir de "endometriozis" denen ve HPV ile ilgisi olmayan sorun var gibi görünüyor. Endometriozis kısırlık yapabilen, kist ve yapışıklıklara sorun olabilen bir durum. Bunun için yapılacak ve sizi "geçici menopoza" sokacacak ilç da GNRH analoğu denilen bir iğne. Aşı ve bu tedaviyi eş zamanda olmanızda ( tahmin ettiğim gibi endometriozis ise tabii ki) bri sakınca yok, çünkü etkileşimleri de yok..geçmiş olsun..

http://www.genitalsigil.org  

offline butterfly İd:204  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.02.2010   

toplam6giriş
Üye No: 437
Üye Oluşu:
28.01.2010
Son Giriş:
28.2.2010 23:12:09
Oral ilişki tehlikeli olur mu

cevabınız ıcın tesekkurler...ewet 2 sorunum vardı.ıkısıde farklı ve teshısınız dogru :)) ancak gobekten yapılan operasyonda ıgne ılk hafta yapılması gerekıyormus ben zamanını gecırmısım.sonrasında rahım agzıyla ılgılı patolojının sonucu ıyı cıktı sınırlarda kezyon yokmus ancak aklıma takılan 1--tekrarlarmı 2--eskı dıs fırcam vb kısısel aletlerımı kullanmalımıyım yoksa degırtırmelımıyı 3--partnerımle ılıskıde prezarvatıf kullanmam gereklı bılıyorum ancak dıger turlu(oral) sekılde ılıskı tehlıkelı olurmu??

offline coffee İd:245  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.10.2012   

toplam0giriş
Üye No: 754
Üye Oluşu:
30.10.2012
Son Giriş:
30.10.2012 22:06:54
Ağızda siğil korkusu, oral seks tehlikeli

Ağızda siğil korkusunu ben de yaşadım, oral seks sebebi ile korkum vardı dudakta bir kızaruklık çıktı gitmediğim doktor kalmadı, 3 doktora gittim hepsi farklı bir şey söyledi fakat hepsi ağızda hpv yok dediler. HPV virüsü ile kötü deneyimim var, 1 yıl önce CİN 3 HPV tip 16 ve HPV tip 32 bir arada çıktı. Önce kolposkopi ve kolposkopi eşliğiğnde biopsi oldum HSİL dendi ve leep yöntemi ile rahim ağzım alındı. Şükürler olsun simir testim 2 kez temiz çıktı, haftaya yıl dolacak doktorum vajinada HPV DNA testi de yapacak. Oral seksten uzak dur bence kullandığın temizleme aletlerini de at. Doktor hanım acaba kolposkopi tekrar baktırayım mı doktorum kolposkopik muayeneye gerek yok dedi ama siz ne dersiniz

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 90 Bugün Çoğul 268 Toplam Tekil 411077 Toplam Çoğul 1559039 Ip No: 18.232.177.219