Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Smear Testi Sonu..  B- Ascus, Cin1, Cin..  C- Kolposkopi, Leep.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline furkan Eklenme/Güncelleme Trh : 23.04.2014  Toplam Okunma : 3063  Bugün : 1  

toplam1giriş
Üye No: 694
Üye Oluşu:
15.03.2012
Son Giriş:
19.3.2012 10:40:31
Konu  : 3
Dilde siğil, biopsi raporu

Eşimde gece başlayan ani idrar baskısı ile devamlı tuvalete gidiyordu.idrarı olamamasına ragmen devamlı tuvalete gidip ağrılı yaptığını sölyledi.Acile gittik idrar tahlilinde idrar yolu enfeksiyonu çıktı eve geldik ilacı almadan geçemeye başladı ilacı aldı ve düzeldi

3 gün sonra kadın doğum uzmannına gittik parça aldı ve patolojiye gönderdi. Sonucu götürdüğümüzde hiçbir şey yok temiz dedi. polip olduğunu belirtti. Ama internette arattığımda immatür skuamöz metaplazi tümör olduğu ve hpv ile kesin ilişkisi olduğu yazılıydı.eni i

Birde annemde annemin patoloji raporunu görüp şok geçirdim ondada şöyle yazıyordu
incelenen örneklerin zemininde bol polimorf nüveli lokositler endoservikal hücrelerde skuamöz metaplazik değişiklik mevcut 1 ay sonraki patoljide yoğun polimorf nüveli lökosit örneklemede displazi mevcut değil yazlıydı.birde ascus ibaresi vardı.

Evlenmeden önce dilde hpv şüphesi ile bir doktora muayene olmuştum. Işıklı bir alete dil arkamdaki kabarıklığa tutup bir hpv değil dedi. bende siğil yok ama dil arkasında kabartılar, mide gurultusu,ishal gibi idrar makatta akıntı ve koku, şuur bulanıklığı cin .. Cinsel organda kararma sünnetli kısıma doğru minik kabartılar var gibi. çok doktora gittim hiç bir şeyin yok dediler. Annem diğer aile fertlerine bulaştırdım herhal öpme havluyla geçermi bu virüs?
bizdeki hpv siğil yapmayan türümü çocuk düşünüyoruz tüp bebek mi önersiniz

Eşimin biopsi raporunda;
alındığı yer:polip
alınma şekli polipektomi
KLİNİK BULGU VE TANI: servikal polip
Makroskobik bulgular: 1.3*0.9*0.5 cm ölcülerinde polipöz lezyon izlendi
Mikroskobik bulgu :Kesitlerde polipe endoservikal parçalar izlenmekte olup yüzeyde yer yer immatür skuamöz metaplazi gösteren endoservikal epitel, subepitelyal fibrotik stroma içinde vasküler yapılar ve endoservikal glandlar izlenmektedir.
Tanı: servisk, polip, ekstirpasyon
ENDOSERVİKAL POLİP

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konu hakkında cevap yazılmadı...

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 148 Bugün Çoğul 275 Toplam Tekil 496934 Toplam Çoğul 1749511 Ip No: 52.90.40.84
Gynecologist İstanbul