HPV Forum, Genital Siğil Forum Sayfası...Hoşgeldiniz...genitalsigil.org
 Kullanıcı Adı Şifreniz   Üye Ol | Unuttum | Aktivasyon Emaili Gelmedi
 Forum Ana Sayfa | Siteye Dönüş | Forum Haritası

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline bahtsız Eklenme/Güncelleme Trh : 09.02.2010  Toplam Okunma : 9582  Bugün : 1

toplam17giriş
Üye No: 310
Üye Oluşu:
23.10.2009
Son Giriş:
14.02.2010 10:13:12
Konu  : 3
Hpv 45 ve rahim ağzı yarası :((

Doktor hanım daha önceden belirttiğim gibi bende hpv 45 var. Ne eşimde nede bende siğil hiç olmadı. Ama bana muayenede ilk zamanlar yara başlangıcı, kızarıklık var dendi ve son muayenede rahim ağzında yara olduğu söylendi. Rahim ağzı yarası ile HPV , siğil olmasada, normal doğumla çocuğa ve ilişki ile eşime geçmişmidir.İhtimal yüksekmidir.Kızımda ses kısıklığı hiç yok ( hatta gür sesli) Allah'a şükür ama soğuk havalarda boğazından şikayetçi oluyor.Eşimde de hiç değişiklik farketmedim. Erkekde siğil yoksa bulaştığını nasıl anlıycaz?
Bir şey daha sormak istiyorum, adetten 4-5 gün önceden hafif kanlı pembe akıntı gelmeye başlıyor, sonrasında adet başlıyor,adetten sonra kanlı akıntı bitiyor. Aradan 15 gün geçipte tekrar kanlı akıntı gelene kadar akıntı temiz geliyor. Bu durum yaklaşık 2 yıldır var.Bu kanlı akıntı adetle mi ilgili yoksa yaraylamı ilgili aceba. Sizin yazılarınızı okuyunca CIN olma ihtimalinden korkmaya başladım şimdide. Beni aydınlatırsanız sevinirim...Lütfen cvp yazın neolur..

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu üyeye mesaj yaz

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:203  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.02.2010

toplam788giriştoplam788giriştoplam788giriştoplam788giriştoplam788giriştoplam788giriştoplam788giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
17.09.2014 15:09:01
Konu  : 2
Rahim ağzında yara ve hpv

Rahim ağzında yara esas olarak erozyon denilen durumdur ve yassı epitel hücresine dönüşmüş olan kısımdaki hücrelerde geçirilmiş enfeksiyon vb nedenlerle haraplanma söz konusu olmuştur. HPV de tabii ki bu enfeksiyonlardan biridir. En sık servisit nedenleri, klamidya, gonore ve trikomonastır. Bu durumlarda serviksten bol iltihabi, bazen kokulu akıntı olur.

Yarayı yakmak veya dondurmak oradaki hücreleri haraplamak ve bu şekilde alttan normal hücrelerin rejenerasyonu ile kendini tamir etmesine fırsat tanımaktır. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka ve mutlaka smear almak gerekir. Aksi bir yaklaşım tıbbi bir hatadır. Hasbelkader buradaki hücrelerde bulunabilecek gözle görülmeyen kanser öncüsü değişiklikler atlanabilir.Özelliktre HPV durumunda oluşabilecek CİN1,2,3 gibi anormal hücreye bağlı doku değişikliklerini atlamamk gerekmektedir. Eğer, smear alınır ve bu durum ortaya çıkarılırsa uygun yaklaşımla atipik hücreler de yok edileceğinden kanser gelişimi önlenir.

İlişki sırasında kanama ya da lekelenme de buradaki hücreleri daha kırılgandır ve ufak bir sürtünme ile kanayabilir. İlişki sırasında kanama rahim boynu kanserlerinin de ilk belirtisi olduğundan bu tür şikayetlerinizde mutlaka doktora başvurmalı yakın zamanda alınmış smear testiniz yoksa aldırmalısınız.

Eşinizde siğil olmamsı HPV olmadığı anlamına gelmez, taşıyıcı ise tabii ki size de bulaştırabilir. Yarayı mutlaka önemseyin smear testi sonucuna göre de bir tedavi planlanacaktır,

Detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyun,

http://www.genitalsigil.net/rahimagzi_yara_hpv.html

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org Bu üyeye mesaj yaz

offline bahtsız İd:205  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.02.2010

toplam17giriş
Üye No: 310
Üye Oluşu:
23.10.2009
Son Giriş:
14.02.2010 10:13:12
Konu  : 3
Smear testi

Sayın doktorum, cevaplarınız için teşekkür ederim...Ben geçen hafta smear testi yaptırdım ve bugün sonuç aldım, şunlar yazıyor ; Muayene bulguları: kontrol,erozyon. Spesimen tipi : Servikovaginal smear,konvansiyonel yayma ( Pap test), bir adet. Spesimen yeterliği: Değerlendirme için yeterli Endoservikal hücre: Mevcuttur Non-neoplastik bulgular: yoğun akut inflamasyon, eritrositler.... İntraepiteliyel lezyon veya Malignite Açısından Negatif ---- Bethesda 2001 sistemi, Class II ---- Pap Klasifikasyonu. Bunlar yazıyor. Bunlar tam olarak ne demek anlamadım....CIN olsaydı smearde çıkarmıydı ortaya??? Bu muayeneyi yapan yer bir Belediye Kadın Sağlığı kurumu . Doktor baktı ve kanser yok ama yarayı tedavi ettirmelisiniz dedi. Sadece bu kadar söyledi.Uzman olmadığı için pek bilgi veremedi. CIN olsaydı smearde ne şekilde yazardı? Class II ne demek? Çok teşekkür ederim cevaplarınız için....

Bu üyeye mesaj yaz

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Genital siğil kesin çözüm, var mı kurtulmak mümkün mü? offline vivi
  Bende ve eşimde hpv var. gebelik ne zaman düşünebiliriz? offline rey_han
  Hpv acil yardım offline kharaca
  Hpv dna pcr offline Okya87
  Anal kondilom hakkında offline can_06
  Bakirelerde hpv offline Gizeeem
  Genital bölgede sivilce offline korkuyasam
  Sünnet çizgisinde siğiller, doktor başından savdı galiba.. offline karmakarısık
  Molloskum kontagiozum tedavisi offline zarganci
  Hpv testi olmam gerekir mi? offline cooxia
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Anal kondilom tedavisi oldum, fakat..... offline viyanalı
  Hpv hastalığı kurtulanlar offline elifff
  Hpv hayatın sonu değil offline üniversiteli
  Hpv kesin çözüm ilacı offline wish health
  Hpv hastalığı payaylaşımları , pozitifliğine sağlık! offline wish health
  Cinsel ilişkiyi hemen kes offline MyDoom
  Hpv oral seks ile bulaşır offline MyDoom
  Genital siğil yoksa hpv bulaşmaz offline sencer16
  Molluskum durumu ne oldu offline benkimim
  Verrutol tedavisi,yoruldum...... offline gizemm123
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
rey_han,
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, cronicman, selmira, hpv mağduru, ac2315, fells2, zabirella, pretty07, sensation, aysec, Paula, vildany, beyazdost, CLKI, beypazarikurusu, üniversiteli, MyDoom, Nicat, candida, narsurubu, Gizeeem, ileli, Mhtp, cetinsis, stephanie, mertakan, bahtsız, Azap, eczaacii,
  En Yeni Üyeler
katersis, ERHAN, vivi, ales, viyanalı, rey_han, bombadil, kharaca, acuka, FATİHBİRDER, serkancakir, gurkan438, mastod, Okya87, skytrain, can_06, Gizeeem, ceren ceren, korkuyasam, hasgülkes, karmakarısık, Qqqq, elifff, jasmin123, hatice, dans34, zarganci, Victor, cooxia, nazlı, melzö, tuba, wsxreila, wish health, DTRN,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 875
Bugün Tekil 29 Bugün Çoğul 106 Toplam Tekil 201831 Toplam Çoğul 683400 Ip No: 107.20.25.215