Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline bahtsız Eklenme/Güncelleme Trh : 09.02.2010  Toplam Okunma : 11857  Bugün : 1  

toplam17giriş
Üye No: 310
Üye Oluşu:
23.10.2009
Son Giriş:
14.2.2010 10:13:12
Konu  : 3
Hpv 45 ve rahim ağzı yarası :((

Doktor hanım daha önceden belirttiğim gibi bende hpv 45 var. Ne eşimde nede bende siğil hiç olmadı. Ama bana muayenede ilk zamanlar yara başlangıcı, kızarıklık var dendi ve son muayenede rahim ağzında yara olduğu söylendi. Rahim ağzı yarası ile HPV , siğil olmasada, normal doğumla çocuğa ve ilişki ile eşime geçmişmidir.İhtimal yüksekmidir.Kızımda ses kısıklığı hiç yok ( hatta gür sesli) Allah'a şükür ama soğuk havalarda boğazından şikayetçi oluyor.Eşimde de hiç değişiklik farketmedim. Erkekde siğil yoksa bulaştığını nasıl anlıycaz?
Bir şey daha sormak istiyorum, adetten 4-5 gün önceden hafif kanlı pembe akıntı gelmeye başlıyor, sonrasında adet başlıyor,adetten sonra kanlı akıntı bitiyor. Aradan 15 gün geçipte tekrar kanlı akıntı gelene kadar akıntı temiz geliyor. Bu durum yaklaşık 2 yıldır var.Bu kanlı akıntı adetle mi ilgili yoksa yaraylamı ilgili aceba. Sizin yazılarınızı okuyunca CIN olma ihtimalinden korkmaya başladım şimdide. Beni aydınlatırsanız sevinirim...Lütfen cvp yazın neolur..

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:203  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.02.2010   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Rahim ağzında yara ve hpv

Rahim ağzında yara esas olarak erozyon denilen durumdur ve yassı epitel hücresine dönüşmüş olan kısımdaki hücrelerde geçirilmiş enfeksiyon vb nedenlerle haraplanma söz konusu olmuştur. HPV de tabii ki bu enfeksiyonlardan biridir. En sık servisit nedenleri, klamidya, gonore ve trikomonastır. Bu durumlarda serviksten bol iltihabi, bazen kokulu akıntı olur.

Yarayı yakmak veya dondurmak oradaki hücreleri haraplamak ve bu şekilde alttan normal hücrelerin rejenerasyonu ile kendini tamir etmesine fırsat tanımaktır. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka ve mutlaka smear almak gerekir. Aksi bir yaklaşım tıbbi bir hatadır. Hasbelkader buradaki hücrelerde bulunabilecek gözle görülmeyen kanser öncüsü değişiklikler atlanabilir.Özelliktre HPV durumunda oluşabilecek CİN1,2,3 gibi anormal hücreye bağlı doku değişikliklerini atlamamk gerekmektedir. Eğer, smear alınır ve bu durum ortaya çıkarılırsa uygun yaklaşımla atipik hücreler de yok edileceğinden kanser gelişimi önlenir.

İlişki sırasında kanama ya da lekelenme de buradaki hücreleri daha kırılgandır ve ufak bir sürtünme ile kanayabilir. İlişki sırasında kanama rahim boynu kanserlerinin de ilk belirtisi olduğundan bu tür şikayetlerinizde mutlaka doktora başvurmalı yakın zamanda alınmış smear testiniz yoksa aldırmalısınız.

Eşinizde siğil olmamsı HPV olmadığı anlamına gelmez, taşıyıcı ise tabii ki size de bulaştırabilir. Yarayı mutlaka önemseyin smear testi sonucuna göre de bir tedavi planlanacaktır,

Detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyun,

http://www.genitalsigil.net/rahimagzi_yara_hpv.html

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline bahtsız İd:205  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.02.2010   

toplam17giriş
Üye No: 310
Üye Oluşu:
23.10.2009
Son Giriş:
14.2.2010 10:13:12
Konu  : 3
Smear testi

Sayın doktorum, cevaplarınız için teşekkür ederim...Ben geçen hafta smear testi yaptırdım ve bugün sonuç aldım, şunlar yazıyor ; Muayene bulguları: kontrol,erozyon. Spesimen tipi : Servikovaginal smear,konvansiyonel yayma ( Pap test), bir adet. Spesimen yeterliği: Değerlendirme için yeterli Endoservikal hücre: Mevcuttur Non-neoplastik bulgular: yoğun akut inflamasyon, eritrositler.... İntraepiteliyel lezyon veya Malignite Açısından Negatif ---- Bethesda 2001 sistemi, Class II ---- Pap Klasifikasyonu. Bunlar yazıyor. Bunlar tam olarak ne demek anlamadım....CIN olsaydı smearde çıkarmıydı ortaya??? Bu muayeneyi yapan yer bir Belediye Kadın Sağlığı kurumu . Doktor baktı ve kanser yok ama yarayı tedavi ettirmelisiniz dedi. Sadece bu kadar söyledi.Uzman olmadığı için pek bilgi veremedi. CIN olsaydı smearde ne şekilde yazardı? Class II ne demek? Çok teşekkür ederim cevaplarınız için....

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 220 Bugün Çoğul 465 Toplam Tekil 500510 Toplam Çoğul 1756946 Ip No: 3.149.213.209
Gynecologist İstanbul