Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline BİLGE Eklenme/Güncelleme Trh : 22.10.2009  Toplam Okunma : 18240  Bugün : 1  

toplam1giriş
Üye No: 307
Üye Oluşu:
22.10.2009
Son Giriş:
3.11.2009 14:07:05
Konu  : 1
Cinsel temas olmadan nasıl bulaşır?l

Cinsel yolla veya yakın temas olmadığı halde genital siğil başka nerden bulaşmış olabilir. Okuduğum tüm bilgilerde cinsel yolla bulaşır diyor.

Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

İyi Günler

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 9 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:48  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.10.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Hpv ilişki dışı bulaşır mı

HPV virüsü cinsel ilişki ile geçen hastalıklart statüsünde olup vajinal cinsel ilişki ( genital bölge dıştan tenası da dahil) , anal ilişki ve oral seks ile bulaşmaktadır. Bazı tiplerinin ilişki dışı çok çok nadiren de bulaşabileceği iddia edilse de bu konuda herhangi bir ciddi bilimsel ve yayın bulunmamaktadır. Etkenin bir virüs olması sebebi ile dış ortamda uzun süreliğine de olsa yaşayamayacağı ve özellikle bazı anatomik bölgelerde de bulunmayı tercih etmesi sebebi de göz önünde bulundurulursa bunu cinsel ilişki ile geçen bir hastalık olarak düşünmek en doğrusudur.

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline izmirli İd:52  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.10.2009   

toplam1giriş
Üye No: 315
Üye Oluşu:
28.10.2009
Son Giriş:
3.11.2009 11:54:25
Konu  : 0
Her türlü tensel temas???

Arkadaşlar,
Birçok web sitesinde HPV virüsünün sadece cinsel ilişki bulaşmadığı, her türlü tensel temas ile de bulaştığı yazıyor.
Acaba bu forumu takip eden doktorlardan biri bu konuya açıklık getirebilir mi?

offline admin İd:53  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.10.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
Cinsel tensel temas ve bulaşma

hpv virüsü zaten temas ile bulaşan bir virüs fakat her bölgenin teması ile geçmemekte, örneğin elinizde veya göğüslerinizde olmaz, genital alan ve ağız içinde olmakta.Bulaşması için mutlaka tam bir cinsel de şart değil, bu sebeple zaten bir çok bakire kızda tam cinsel ilişki olmamsına rağman genital bölgelerinide siğller çıkabilmekte... Kısacası cinsel ilişki ile geçen bir hastalık veya diğer tabir ile cinsel temas ile geçen hastalık....

offline fillo İd:54  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.10.2009   

toplam3giriş
Üye No: 316
Üye Oluşu:
30.10.2009
Son Giriş:
4.11.2009 22:24:24
Acıı deneyim

evet cinsel temasla sadece cinsel organda çıkıyor. Acı da olsa bir deneyim yaşadım. Erkek arkadaşım bana bu hastalıktan tedavi olduğunu belirtmesine rağmen 1 yıl süre ile dönem dönem tam bir cinsel birleşme olmadan bakire olduğum için cinsel yakınlaşma yaşadık. Sonuç ne mi?? Bakire olmama rağmen 2 ay önce sadece vajina dış kısmında ve makatta çok sayıda küçük siğil çıktı, inanamadım test de yaptık tip 6 dendi.Hala bunun tedavisi ile uğraşıyorum. Bilgizisizlik başka bir şey değil, erkek arkadaşım bu hastalığın kendinde olduğunu söylemişti ciddiye almadım, bedelini ödüyorum, suç tamamen bana ait. Fakat yukarıdaki yazılarda da beliritldiği gibi sadece genital gölgede siğil çıktı, elimde, sırtımda( ki buraları da temas etmiş olabilir) hiç siğil çıkmadı. Ağzımda var mı diye korku yaşadım, fakat yok dendi.. Bir kabustur yaşıyorum.
Bize bu bilgilendirme ortamını sağlayan doktorlara da sonsuz teşekkürler..

offline izmirli İd:63  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.11.2009   

toplam1giriş
Üye No: 315
Üye Oluşu:
28.10.2009
Son Giriş:
3.11.2009 11:54:25
Korunmak mümkün mü?

Acaba HPV'den korunmanın bir yolu yok mu?
Daha doğrusu hani şuna şuna dikkat etmekten öte, kesin korunma diye bir şey var mı?

offline BİLGE İd:64  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.11.2009   

toplam1giriş
Üye No: 307
Üye Oluşu:
22.10.2009
Son Giriş:
3.11.2009 14:07:05
Konu  : 1
Ne diyim bilmem ki

Konu başlığımı açış sebebim eşimin bunun kendisine cinsel yolla değilde tuvaletten geçmiş olduğu yönündeki ısrarcı tutumu. Ayrıca doktora gidip yaktırmayıp Aldara krem veya internetten bulduğu ilaçları kullanmaya devam ediyor. Bakalım sabırla bekliyorum.

İyi günler

offline admin İd:66  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.11.2009   

Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
Hpv den korunmak nasıl mı?? imkansız gibi

Maalesef HPV den korunmak çok zor,prezervatif tam koruyucu değil ve korumaya sağlayacak bir ilacı da yok, aşı seçenek tabii ki, eğer partnernizde var ise size muhtemelen geçecektir, biraz insafsızca br cevap fakat doğru, aşağıdaki linkteki tek kare zaten bunu açıklamaya yeterli...
http://www.genitalsigil.net/hpvden_korunma_yollari.html

offline ttnetuser İd:85  Eklenme/Güncelleme Trh : 22.11.2009   

toplam0giriş
Üye No: 345
Üye Oluşu:
22.11.2009
Son Giriş:
22.11.2009 19:15:17
Çevremdekilere bulaştırma riskim var mı?

Merhaba,

kız arkadaşım ve bende HPV pozitif çıktı. Ben herhangi bir tipleme yaptırmadım ancak kız arkadaşım için yaptırdık. tehlikeli bir tip çıktı kız arkadaşımda, nasıl bulaştığı hakkında net bir fikrimiz yok ama büyük ihtimalle benden bulaşmış olabilir. Penisimin üzerinde ufak sivilceler var, tedaviye başladık ve devam ediyoruz. Onun cinsel organında vs. herhangi bir sivilce vs yok.

birkaç sorum olacak benim,

öncelikle bu virusu aile fertlerime bulaştırma riskim var mı? ağzımda herhangi bir sivilce vs. yok ama ağzımda da bu virusun olduğunu düşünürsek (kız arkadaşım bana oral seks sonrası yaptı ve daha sonra dudak dudağa öpüştük çoğu kez, ben onunla hiç oral seks yapmadım, bana hiç izin vermedi!) ortak tabaktan yemek yemek, ortak tuvalet kullanmak (alaturka) bu virusu aile fertlerime bulaştırır mı? nasıl bulaştığı ile ilgili net bilgi verirseniz çok sevinirim.

kanser yapma riskine sahip HPV tiplerinin genital bölge dışındaki bölgelere bulaşma olmadığını okumuştum bir yerde, bu doğru mu?

kız arkadaşımla bir kaç defa anal ve oral seks te yaptık, nasıl bir tedavi süreci izlemeliyiz? pap smear yaptırıyoruz düzenli olarak. bunun dışında yapmamız gerek bir şeyler var mı?

diğer insanlara cinsel ilişki dışında bulaşma riski var mı? tanıdıklarımızla görüşmeyelim mi? ailemizle vakit geçirmeyelim mi? lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim.

offline admin İd:88  Eklenme/Güncelleme Trh : 25.11.2009   

Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
Hpv cinsel iişki dışında bulaşır mı

Takip ettiğim HPV li hastalarımın hemen hemen hepsinde bu sizin de paylaştığınız korku ve endişe olmaktadır. Acaba aile fertlerine bulaştırımıyım?? endişesi sıklıkla olmaktadır,
hayır, kap kacak,tuvalet gibi ortamlardan virüs bulaşmaz , doğrudan tensel temas gerekir ve üç anatomik bölge dışında kural olarak ( NOT::genital bölgede hpv tedavisi olan ve kaşın üzerinde bir siğil şüphesi ile başvuran hastada yaptığımız patolojik inceleme -kondilom,hpv- olarak geldi , bu ilginç hastanın o bölgesinin fotoğrafını da yakında siteye ekleyeceğim) çıkmaz, bu bölgeler genital alan, makat etrafı ve ağız.
Oral ve anal seks maalesef riski arttırmakta ve yeni bir çok yayın makat kanseri ve boğaz kanseri ile HPV ilişkisini göstermişlerdir.
Eşinizinde riskli tip çıkması sıkı takip( onun açısından) gerektirir. Ben bu tür hastalara ilk 1 yıl 3 ayda bir smear sonra ki dönemde 6 ayda bir smear takibi yapıyorum ve en küçük bir şüphede kolposkopik inceleme uyguluyorum. sizde siğil çıkmamış olması maalesef HPV almadığınız anlamına gelmez erkeklerin büyük kısmı taşıyıcıdırlar.
http://www.genitalsigil.net/penis_kanseri.html

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 65 Bugün Çoğul 73 Toplam Tekil 499421 Toplam Çoğul 1754748 Ip No: 18.116.62.45
Gynecologist İstanbul