Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Tedirgin Eklenme/Güncelleme Trh : 18.11.2012  Toplam Okunma : 2251  Bugün : 1  

toplam4giriş
Üye No: 764
Üye Oluşu:
16.11.2012
Son Giriş:
18.11.2012 18:31:51
Konu  : 1
Prezervatif olmasina ragmen sunnet derisinde hpv olurmu?

Merhabalar herkese hayirli aksamlar ben 23 yasinda bir erkegim ve sadece 1 defa cnsel deneyim yasadim ve prezervatifle bir iliski oldu fakat prezeratif olmasina ragmen sunnet derisi uzerinde kabartilar ve cok kucuk sigil tarzi belirtiler var 3 4 doktora gsterdm kimi baslangic olabilir kimi alakasi yok dedi son gittigin doktor ise iki tanesine birseyler damlatti ve yakti bende bu kuskuyla hpv dna testi yaptirdim sonuclari bekliuorum ama cok kafaya takiyorum boyle bir bulas soz konusu olabilirmi prezervatif varken sunnet derisinde sigil olusurmu:s

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline sm33 İd:271  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.05.2013   

toplam0giriş
Üye No: 853
Üye Oluşu:
07.05.2013
Son Giriş:
7.5.2013 12:24:18
Konu  : 0
Hpv dondurma tedavisi başarısız oldu

Merhaba benim 1.5 yıl önce penisimin sünnet derisi denilen bölgesinde 5 tane siğil çıktı 1 tanesi 3-4 mm kadar diğerleri daha küçük böyle bir hastalığın varlığını bilmediğimden nasılsa geçer dedim önemsemedim. 6 ay önce doktora gittim hpv virüsü olabilir dedi dondurma işlemi yaptı ve 1 hafta geçmesine rağmen siğillerdökülmediler. Siğil dondurma işlemi işe yaramadı.. tekrar dondurduk 1 ay kadar bekledim yine dökülmediler . tam bir haya kırıklığı.
Bu sefer siğil yakma tedavisi düşündüm.Doktorum yakalım daha etkili olur dedi yaktırdık 1 ay sonra yine bu defa daha za sayıda ve daha küçük çıktılar. gördüğüm kadarıyla çoğalma yok ve giderek azalıyorlar haftaya tekrar doktoruma gidip hpv yakma tedavisi yapacağım..? Ben Gaziantep te yaşıyorum ..

------------------------------------------------------------------------------------------

offline admin İd:275  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.05.2013   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Sünnet derisinde siğil hpv olur mu

Prezervatifin tam korumadığı bir gerçek, HPV ye karşı korumasının bazı yazılarda ve yayınlarda %70 civarında olduğu ifade ediliyor. Fskat yine de prezervatif kullanılmasını tavsiye ediyoruz, çünkü maalesef HPV ile birlikte partneriniz HİV veya Belsoğukluğu , Üreoplazma gibi örneğin cinsel ilişki ile geçen diğer hastalıklar taşıyabilmektedir.
Tabii ki prezervatif kullanmanıza rağmen de hpv bulaşmış olabilir, prezervatifi takmadan penisin karşı tarafın genital bölgesine anlık bir teması bile hpv almanız için yeterli sebeptir.
Tavsiyem kesin teşhis için penis sünnet derisindeki siğillerden veya benzeri oluşumlardan bir 1-2 tanesinin alınıp bir patolojik incelemeye gönderilmesi kesin tanıyı koyduracaktır.

http://www.genitalsigil.org  

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 2 Bugün Çoğul 4 Toplam Tekil 496985 Toplam Çoğul 1749613 Ip No: 3.227.252.87
Gynecologist İstanbul