HPV Forum, Genital Siğil Forum Sayfası...Hoşgeldiniz...genitalsigil.org
 Kullanıcı Adı Şifreniz   Üye Ol | Unuttum | Aktivasyon Emaili Gelmedi
 Forum Ana Sayfa | Siteye Dönüş | Forum Haritası

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Rodion Eklenme/Güncelleme Trh : 17.11.2012  Toplam Okunma : 4678  Bugün : 3

toplam0giriş
Üye No: 733
Üye Oluşu:
29.08.2012
Son Giriş:
29.08.2012 16:25:30
Konu  : 2
Hpv liyim ben..ne yapmalıyım..

öncelikle merhaba,foruma yeni üye oldum.
hikayem kısaca şu şekilde,
bi kaç hafta önce genital bölgemde bi kaç et beni farkettim önce birini yoldum ve kanadı daha sonra hemen netten araştırmaya başladım ve bu hastalığı öğrendim emin olmak için hastaneye gittiğimde acımasız gerçekle karşılaştım.
-Sizde genital siğil var.
-nasıl yani, hpv mi?
-evet, Şüphesiz…

bunun üzerine aynı gün kriyoterapi oldum.aniden herşey gelişti, ben daha hpv miyim değilimdir diye düşünürken. bi anda kendimi kriyo terapide buldum.

her neyse artık bir hpvliyim.şimdi sorularım şunlar olucak:

1) doktora gittiğimde hpv nin ele bulaşması ile ilgili şu soruyu sordum ama tatmin edici bir yanıt alamadım, evde kız arkadaşım ve ben artık el yıkamaktan titizlikten ölücez… örneğin, genital bölgemizdeki siğile elimizle temasta bulunduk.doktordan öğrendiğim kadarıyla ele bulaşan virüsü elden sabunla,el dezenfektanıyla çıkarmanın imkanı yokmuş.yani siğili ellediğimiz zaman elimize virüs bulaşıyor ve orada kalıyor.e bu halde elimizi illaha ki ağzımıza gözümüze vs. götürücez, o zaman ağzımıza da mı bulaşacak?

2)üstteki durumda bulaşma ihtimali %10 gibi bir bilgide öğrendim.Ve bu çok büyük bir yüzde bence.Çünkü hepimiz insanız ve elimizi ister istemez ağzımıza yüzümüze değdiriyoruz.en çok korktuğum şey ağızda çıkması.bu bilgiler doğru mu?eğer virüs ele bulaştıysa ve hiç geçmeyecekse eninde sonunda ağzımıza da mı bulaşacak?

3)benim özel bir sorum olarak penisin deliğinde ve ucunda siğil çıktı.bunu da krioterapi ile dondurttum.peki içinde olduğuna göre bu daha da içerlere ilerleyebilir mi?yani ne kadar içeri kadar gidebilir, bunun tehlikesi nedir? ne şekilde tedavi olur? testislere kadar ilerleyip orda üreyebilir mi?testis kanseri olabilir miyim?

4)tipleme testi yaptırmam gerekir mi? bunun bana ne faydası olur, ne şekilde ve hangi fiyata yapılıyor?

5)giydiğimiz boxerlar da hpvli mi oluyor ve bunlar yıkama ile virüsten arınmıyorsa her giyişimizde tekrar mı bulaştırıyoruz?

6)doktorum bana şuan siğillerin oldukça az olduğunu söyledi.bu virüsten kurtulmam ortalama ne kadar sürer?yani aranızda uzun süreler tedavi olanlar biliyorum.ama her seferinde böyle zor ve uzun bir süreç mi oluyor?ortalama tedavi süresi ve virüsten tamamen arınma ne kadar sürüyor?

7)duş alırken veya tüy dökücü krem kullanırken, virüsü o bölgedeki başka yerlere de bulaştırma durumumuz var mı?

8) bu soru cinsellikle ilgili.. 1 aydır cinsel ilişkiye girmiyorum ve daha da devam edeceğinizi düşünüyorum.bu süre daha ne kadar sürecek.Hpvli arkadaşlar cinsel ilişkiye giriyor mu? yada ne kadar süre sonra ve ne şekilde cinsel ilişkiye girebiliyoruz… (kız arkadaşım da da hpv var)

9) son sorum ise siğiller geçebiliyormuş ve tekrar çıkabiliyormuş.peki siğillerin dışında bu hpv virüsünün tamamen vücuttan atılma gibi bir durumu var mı?yoksa hayatımız boyunca bu virüsle mi yaşıcaz.yani örneğin:tedavi olduk 6 ay boyunca bir daha hiç siğil çıkmadı.ama bir kaç yıl sonra virüs zaten hep vücutta bulunduğu için bağışıklık sistemimizin zayıfladığı bir anda tekrar siğil çıkabilir mi?yani virüsün vücuttan tamamen atılması tıbben mümkün mü?

Arkadaşlar biliyorum, çok uzun oldu ama merakımı mazur görün.Aramızda hem tecrübeli arkadaşlar var.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu üyeye mesaj yaz

Bu konuya 4 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline Tedirgin İd:260  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.11.2012

toplam4giriş
Üye No: 764
Üye Oluşu:
16.11.2012
Son Giriş:
18.11.2012 18:31:51
Konu  : 1
Sünnet derisinde siğil, peniste prezervatife rağmen siğil çıktı, yardım...

Merhabalar herkese hayirli aksamlar ben 23 yasinda bir erkegim ve sadece 1 defa cnsel deneyim yasadim ve prezervatifle bir iliski oldu fakat prezeratif olmasina ragmen sunnet derisi uzerinde kabartilar ve cok kucuk sigil tarzi belirtiler var 3 4 doktora gsterdm kimi baslangic olabilir kimi alakasi yok dedi son gittigin doktor ise iki tanesine birseyler damlatti ve yakti bende bu kuskuyla hpv dna testi yaptirdim sonuclari bekliuorum ama cok kafaya takiyorum boyle bir bulas soz konusu olabilirmi prezervatif varken sunnet derisinde sigil olusurmu:s

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu üyeye mesaj yaz

offline 01234567r İd:263  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2013

toplam3giriş
Üye No: 790
Üye Oluşu:
07.01.2013
Son Giriş:
31.05.2013 09:41:30
Konu  : 0
Hpv inşalleh biter..geçmiş olsun

geçmiş olsun..güzel sorular sormuşsunuz.hepimizin kafasında aynı şeyler.., HPV psikolojimizi bozdu...inş. herkeste geçer gider.

Bu üyeye mesaj yaz

offline kermit İd:270  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.05.2013

toplam0giriş
Üye No: 852
Üye Oluşu:
07.05.2013
Son Giriş:
07.05.2013 11:54:02
Konu  : 0
Hpv ve depresyon, psikolojik sorun

HPV virüsü nedir bu tam bir bela imiş.Sizlere kolay gelsin 33 yaşındayım genital siğil mağdurlarından biri de benim:( tedavi edildi ama tipini bilmiyorum sonuçlarım temiz çıktı halen kontrollerim devam ediyor.size sorum şu:erkek arkadaşımdan ayrıldım bana tip tayini yaptırdığını söyledi ve HPV tip11 ile HPV tip 32 var dedi yalnız hiç bir belge göstermedi HPV 32 diye bir tip var mı bilmiyorum ve sürekli dönmem için psikolojimle oynuyor. Etraftan duydum kanser de yapıyormuş HPV virüsü. İdrarda yanmam da oluyor. HPV idrar yollarına bulaşır mı..HPV depresyona soktu galiba psikolojim bozuluyor yardım edermisiniz lütfen madem bu kadar ciddi sonuçlarım neden temiz, ayrıca iki tip aynı anda olur mu HPV 11 ve HPV 32 ? Sizden bir çok arkadaşım çare buldu, bana yardımcı olurmusunuz dr.nevra hanım

Bu üyeye mesaj yaz

offline admin İd:276  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.05.2013

toplam767giriştoplam767giriştoplam767giriştoplam767giriştoplam767giriştoplam767giriştoplam767giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
17.07.2014 14:03:00
Konu  : 2
Aynı anda birden fazla hpv tipi

Maalesef aynı anda birden fazla HPV tipi aynı kişde bulunabiliyor. Fransada geçen yıl yayınlanan bir makalede HPV kliniği ne başvuran her 100 hastadan 18 inde birden fazla HPV tipi bulunduğunu belirtimiş.
Size ise bu durumda tavsiyem sizde bir HPV olup olmadığını anlamak için HPV DNDA testi yaptırmanız ve var ise HPV tipleme testi ile tiplerin belirlenmesidir. Smear testi de tabii ki mutlaka yapılmalı
HPV maalesef bir çok kişinin psikolojisini bozmakta... HPV ye teslim olmayın...
doktor nevra

http://www.genitalsigil.org Bu üyeye mesaj yaz

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv hastalığından kurtulan yok mu aramızda? offline wish health
  Hpv yardımı, sorularım var yardım offline wish health
  İkimizde de ardı ardına çıkan siğiller offline daytrader
  Makatta sivilce mi siğil mi offline zabirella
  Öpüşme ile hpv bulaşır mı? offline sapphire
  Hpv yalnış bilgiler, kulaktan dolma şeyler.. aşı üretilmeli offline firari
  Hiçbir cevap bulamadım offline 26ogrenci
  Patolojiden temiz dna testinden hpv. hyangisi doğru? offline zeerriin
  Hpv resimleri...çok acil yardım edin lütfen .. offline candida
  Hpv oldum bir yardım. offline Leon59
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv kesin çözüm ilacı offline wish health
  Hpv hastalığı payaylaşımları , pozitifliğine sağlık! offline wish health
  Cinsel ilişkiyi hemen kes offline MyDoom
  Hpv oral seks ile bulaşır offline MyDoom
  Genital siğil yoksa hpv bulaşmaz offline sencer16
  Molluskum durumu ne oldu offline benkimim
  Verrutol tedavisi,yoruldum...... offline gizemm123
  Erkekte siğil testi offline eczaacii
  Tebrikler biraderim offline zagart59
  Hala hpv teşhisi konamadı... offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, cronicman, selmira, hpv mağduru, ac2315, fells2, pretty07, zabirella, aysec, Paula, vildany, sensation, beyazdost, CLKI, üniversiteli, beypazarikurusu, MyDoom, Nicat, candida, ileli, narsurubu, Mhtp, cetinsis, bahtsız, mertakan, Azap, stephanie, eczaacii, sapphire,
  En Yeni Üyeler
melzö, tuba, wsxreila, wish health, DTRN, gungoron, sapphire, badem, sebastian, lion, genç09, atasem, Eğce, sencer16, naneyiyen, svg1996, gozgoz123, murat, bıktımm, Nicat, Siğil, Modi, gizemm123, firari, edil deniz, kartaca01, zeerriin, 26ogrenci, benkimim, hpv34, candida, zagart59, Leon59, digo, Mugedem,
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 845
Bugün Tekil 74 Bugün Çoğul 238 Toplam Tekil 190297 Toplam Çoğul 587355 Ip No: 54.196.189.229