Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline can_06 Eklenme/Güncelleme Trh : 16.08.2014  Toplam Okunma : 2762  Bugün : 1  

toplam15giriş
Üye No: 1096
Üye Oluşu:
16.08.2014
Son Giriş:
18.11.2014 08:56:28
Konu  : 1
Anal kondilom hakkında

merhaba

sizlere birkaç sorum olacak

1- anal kanal içindeki kondilomların nüks oranı dışarıdakiler oranla dahamı az?
2- anal kanalda en çok kaç kere tekrarlamış bi örnek biliyorsunuz?
3-anal kanal içi koterizasyon dışarıya göre dahamı az acı ve ağrı hissettirir.

teşekkür ederim. herkese acil şifalar.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 4 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline viyanalı İd:465  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.09.2014   

toplam0giriş
Üye No: 1107
Üye Oluşu:
11.09.2014
Son Giriş:
11.9.2014 21:42:07
Konu  : 0
Anal kondilom tedavisi oldum, fakat.....

sayin hakan bey ve nevra hanim,oncelikle boyle bir sayfa ve forum actiginiz icin tesekkurlerimi sunarim,bir sorum olacak eger cevaplayabilirseniz cok sevinirim. benim makat bolgesinde ama sadece anus girisinde sigiller cikmaya basladi,tabi o zaman bunun ne oldugunu bilmedigim icin onemsemedim,gecer diye dusundum,aradan 3 ay gecti bunlar cogaldi,karnibahar goruntusu aldi,nihayetinde doktora gittim,bu arada ben Avusturya da yasiyorum ve almancam yok denecek kadar az,tabii haliyle doktorlarla tam olarak anlasamadigim icin fazla detaylarini anlayamadim,sadece kondilom oldugunu ve ameliyat gerektigini anladim,ameliyat oldum laserle yaktilar,sonrasinda anus icin aldara krem ve fitil verdiler,3 ay kullanmami soylediler ve kontrole cagirdilar,kontrolde iyi oldugumu ve kremleri kullanmaya ara vermemi soylediler ve 2 ay sonrasi icin tekrar kontrole cagirdilar,ben ara verdikten 3 hafta sonra ufak birkac tane daha sigil olustu anusumde. Bunun dışında dilimde de bir kabacık var , psikoza girdim, ne yapmaliyim.

------------------------------------------------------------------------------------------

offline can_06 İd:486  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.11.2014   

toplam15giriş
Üye No: 1096
Üye Oluşu:
16.08.2014
Son Giriş:
18.11.2014 08:56:28
Hocam , hpv için yardımınızı rica ederim

hocam hpv hakkında yardımızı rica ederim

offline admin İd:487  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.11.2014   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Anal kondilom nüks sıklığı

Anal kondilomlar mmalesef- benim deneyimim- diğer genital bölgelerde oluşan genital kondilomlara göre daha sıklıkla nüks etmekte ve daha hızlı büyümekteler. Sebebi de perianal bölgenin daha nemli kalması, floranın oluşumlar için uygun olması, hareket ile sürtünmenin daha fazla olması ve yanlış perianal temizlikten kaynaklanmaktadır. Perianal kondilomlar eğer fazla ihmal edilmemiş ise , yani fazla beklemeden tedavi edilmiş ise ve anal seks mevcut değilse daha içerlere, rektum bölgesine nadiren gitmektedir.Daha çok anüs etrafında ve anal sfinkter üzerinde kalmaktadırlar. Anüs etrafı genital siğillerin fazla vakit kaybetmeden ve oyalanmadan doğru bir şekilde tedavileri önemlidir. Kriyoterapi bu bölge için uygun ve etkili bir yöntem değildir. En iyi sonuç alınan yöntem kondilomları yakma yöntemidir. Küçük kondilomlarda ve çok sık tekrarlayan kondilomlarda yakma işlemi sonrası bazı lokal ilaçlarıın kullanımı nüks oranını azaltmaktadır.

http://www.genitalsigil.org  

offline daybreaks İd:528  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.02.2015   

toplam149giriş
Üye No: 1163
Üye Oluşu:
05.02.2015
Son Giriş:
2.11.2015 22:54:26
Harici ilac kullanmı

saygıdeger hocam anal kondıloma koterızsyonu sonrasında harıcı kremler kullanılabılecegını yazmıssınız.ıkı kez koter uygulanmıs ve ıkıncı uygulamanın uzerınden kısa bı sure gecmıs olmasına ragmen bı kac tane sıgıl kabartısı mevcut..harıcı ne onerırsınız.aldaramı??yardım ve destegınız ıcın sımdıden tesekkur ederim..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 107 Bugün Çoğul 174 Toplam Tekil 500397 Toplam Çoğul 1756655 Ip No: 3.144.124.232
Gynecologist İstanbul