Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline hpvzede Eklenme/Güncelleme Trh : 12.01.2010  Toplam Okunma : 6173  Bugün : 2  

toplam1giriş
Üye No: 413
Üye Oluşu:
12.01.2010
Son Giriş:
13.1.2010 21:13:39
Konu  : 1
Sigillere ragmen 4 lü asi (gardasil) mantikli mi?

Merhaba sayin Hocam,

ben yaklasik 2 ay önce genital sigillerimden dolayi doktora basvurdum. Sanirim uzun süredir sigillere sahiptim fakat hic bir belirti vermedikleri icin farkedemedim ve bu süre icinde de cogaldilar. Doktor sigillerden örnek alarak HPV testi yapti ve pozitif cikti. Fakat HPV asisinin iceriginde bulunan 16 ve 18 e karsi bir test yapilmadi. Sigillerimin coklugundan dolayi beni hemen lazer tedavisine yönlendirdi. Ben bakireyim ve simdiye kadar hic bir yolla bir erkekle birlikte olmadim. Doktorum Avusturya'da yapilan bir arastirmadan bahsetti ve HPV virüsünün 4 ila 15 yas grubu kizlarin arasinda %20 oraninda görülebildigini söyledi. Ayrica bana HPV asisini henüz bakire oldugum icin tavsiye etti. Bakire oldugum icin bu virüslerin rahim agzina bulasma ihtimalinin cok düsük oldugunu söyledi. Su anda rahim agzina bulasmis herhangi bir sigil de tespit etmedi. 28 ocakta lazer tedavisi icin randevum var ve bu genel anestezi altinda olacak. Genel anestezi de ayri bir korku benim icin, cünkü ilk kez olacak.

Size sorum;

1) Siz de benim durumumdaki birine bu asiyi tavsiye eder miydiniz?
2) HPV 16 ve 18 tipleri icin test yaptirmama gerek var mi? (6 ve 11 icin benim durumumdaki birine test yapilmasina gerek yok sanirim)
3) Lazer tedavisinde lezyonlarin geri gelme olasiligi nedir? (daha önce bir kez kimyasal olarak yakildi sigiller ve hic bir artis görülmedi)

Ilginiz icin tesekkür ederim

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:158  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.01.2010   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Aşıyı tavsiye ederim

Bakirelerde genital siğiller dıştan temas yolu ile yaşanan cinsel yakınlaşmalar sonucu sıklıkla görülmektedir. Fakat sizden siğillerden bir örnek alınıp "hpv tipleme" yapılmış ise zaten HPV nin tipi bellidir ve laboıratuvardan sizdeki virüsün hangi tip olduğunu öğrenebilirsinzi,
HPV taşıyıcısı kişilerin aşı yaptırması her ne kadar şu anda almış oldukları hpv virüsünün ( aşının kapsamı dahilinde bir tip olsun veya olmasın ) yapacağı olumsuzluklara bir etksi olmasa da, başka bir cinsel temas ile alabileceğiniz yeni ve aşı kapsamı dahilindeki virüsler karşı sizi koruyacaktır. Üç doz şeklinde bu aşıyı yaptırmanızı öneririm,
lazer tedavisi etkin ve iy, bir yöntem, bu yöntem tercihi doktorunuz tarafından siğillerin şekline göre kararlaştırılmıştır, Detaylı bilgi aşağıdaki linkte,
http://www.genitalsigil.net/laser_hpv_lazer.html

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline mert34 İd:510  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.01.2015   

toplam15giriş
Üye No: 1126
Üye Oluşu:
27.10.2014
Son Giriş:
8.3.2015 06:47:28
Konu  : 1
Aşı ve tekaralayan siğil atakları

İyi günler benim sorum tekrarlayan sigil atakları hpv aşısı ile durdurulabilir mi? Aşının koruyucu etkisi dışında tedavi edici etkisi düşünülebilir mi? Hastalarınızda uygulayanlarda nasıl sonuc verdi? Şimdiden ilginiz icin teşekkürler

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 38 Bugün Çoğul 78 Toplam Tekil 499993 Toplam Çoğul 1755943 Ip No: 3.15.221.67
Gynecologist İstanbul