Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline samizann Eklenme/Güncelleme Trh : 04.12.2014  Toplam Okunma : 3120  Bugün : 1  

toplam0giriş
Üye No: 490
Üye Oluşu:
13.06.2010
Son Giriş:
13.6.2010 12:50:03
Konu  : 2
Hpv erken boşalma yapar mı

Eşim ve benim doktorumuza sorup aldığımımız cevapların bir kısmı, inşallah size yardımcı olur
Rahim ağzında yaraçıkmıştı ve tedavisini de oldum. HPV denilen bir virüs sebep oluyormuş. Acaba bunca tedaviye rağmen bu HPV hastalığı tekrarlar mı?

CEVAP
HPV tekrarlamaz kesinlikle dersek yanıltmış oluruz seni. Bu virüslerden kaynaklanana hastalığın sebebi cinsel ilişkidir.
İlişkiden sana bulaştığına göre eğer patnerin ya da eşin eğer tedavi olmamış sa gene bu hastlığa yakalabilirsin demektir.

GENİTAL SİĞİLE KREM SÜRDÜM GEÇMEDİ
Penisimin baş kısmında 1 yıldır çıkan ve kendiliğinden geçen SİĞİL GİBİ kızarıklıklar var. Şimdiye kadar da bu siğiller düzelmedi, Aldara krem başladım ama faydası da olmadı. Evliyim ve eşimden başkasıyla da ilişkim olmadı. Ne olabilir? Ne kullanırsam kurtulurum?

CEVAP
HPV hastalığından da kaynaklanabilir bu tür kızarıklıklar ama dermatit dediğimiz giyilen iç çamaşırlardan tutun da kullandığınız temizleyicilere kadar birçok faktöre bağlı oluşabilen bir çeşit tahrişler de bu siğillere bağlı şikayetlerinizi arttırabilir. Aldara kremi için doktorunuza tekrar başvurun

HPVden ÇOK KORKUYORUM
Benim 3 ay önce bir cinsel ilişkim oldu ve ardından penisimde siğil ,yanma ve küçülme başladı. Ben bulaşıcı hastalıklardan ve HPV den çok korkuyorum

CEVAP
HPV virüsü ve buna bağlı siğillere senin anlattığın gibi uzun süreli peniste küçülme olmaz. Yanma tek başına bel soğukluğu var dedirtmez.Penisten akıntı var mı, idrarda yanma var mı ya da peniste siğil et beni gibi yara var mı? Dolayısıyla sende bu hastalıktan şüphelenmek yersiz gibi. Var olan HPV siğillerini tedavi ettir.

ACABA TEMİZLENDİM Mİ?
Benim şikayetim bir kere şüpheli bir ilişkimden sonra başlayan idrarımda yanmalar ve penisimin etrafında siğiller çıktı. Bir sürü ilaç kullandım ve krem tedavisi gördüm. Şimdi çok korkuyorum. Acaba tamamen hpv den temzilendim mi? Yoksa bu hastalık bende devam mı ediyor?

CEVAP
Hemen bir uzmana git ve hpv hastalığa ilgili tahlillerini yaptır. Ancak kesin olarak anlamanın yolu bu. Şikayetin olmayabilir ama HPV vücudunda devam ediyor olabilir.

HPV Erken Boşalma yapar mı
HPV taşıyıcısıyım, 2 kez tedavi oldum. Fakat cinsel ilişimde erken boşalmam oluyor diye bir tane hap kullandım, faydası olmdı hemen boşalıyorum. HPV hastalığına bağlı mıdır.Yardım edin.

CEVAP
HPV erken boşalma yapmaz , Erkrn boşalma psikolojiktir, bunun içi mutlaka destek alın.Psikiyatriye başvurun temelinden bu sorunu çözdürün.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline eczaacii İd:495  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.12.2014   

toplam21giriş
Üye No: 757
Üye Oluşu:
08.11.2012
Son Giriş:
31.10.2015 15:51:56
Konu  : 0
Hpv erken boşalma yapmaz..

HPV sistemik yani vücudu ve sinirleri tutatn bir hastalık değildir, erken boşalma yapmaz, erken boşalma psikolojiktir, psikolojı uzmanı doktor tedavisi gerekir..
HPV genital bölgede vesadece bu bölgede ciltte enfeksiyon yapan ve kondilom adı verilen siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna neden olan bir virüstür. Çoğu virüs hastalığında olduğu gibi HPV de bir kez vücuda girdiğinde hücreler içinde yerleşir ve zaman zaman alevlenmelere yol açar. Penisin sinir uçlarına etkisi yoktur ve erken boşalma yapmaz

------------------------------------------------------------------------------------------

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 89 Bugün Çoğul 151 Toplam Tekil 497072 Toplam Çoğul 1749760 Ip No: 3.93.162.26
Gynecologist İstanbul