Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

Güvenli Seks.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline lalezar Eklenme/Güncelleme Trh : 16.09.2009  Toplam Okunma : 16427  Bugün : 1  

toplam0giriş
Üye No: 272
Üye Oluşu:
16.09.2009
Son Giriş:
16.9.2009 09:00:26
Konu  : 1
Cinsellik serbest mi

Geçen hafta genital siğillerim yakılarak alındı. Nasıl bulaştığı bir muamma ama sanırım vücut direnci düştüğünde fii zamanda alınan bu mikrop aktif hale gelebiliyormuş. 9 aydır süren evliliğe doğru giden bir ilişkim var ve erkek arkadaşımda görünürde hiçbir şey yok..

Bu geçirdiğim ilk operasyon .Doktorum 3 hafta süreyle sabah-akşam genital bölge temizleyiciyle güzelce yıkamam ve batticon-bepanthane-anestol üçlemesi sürmem şeklinde bir tedavi verdi. 3 hafta sonrasında tekrar kontrole gideceğim.

Yarın itibariyle erkek arkadaşımla yıllık izne çıkacağız. Geçirdiğim operasyon sonrasında (yaklaşık 1 hafta geçmiş durumda aslında) cinsel ilişkiye girmemiz de mahsur var mıdır? (kondom kullanarak tabii)

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 6 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:Eklenme/Güncelleme Trh : 16.09.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Prezervatif korumaz..

siğillerin yakılma yerine bağlı olarak cinsel ilişkiye izin vermek gerekir. Ben kendi tedavi ettiğim hastalarta işlem sonrası tedavi edilen yerlerin iyileşmesi ve tabii ki cinsel ilişkide ağrı olmaması için 3 hafta bir cinsel ilişki yasağı koyuyorum, ayrıca sizin tekrarını önlemek için ilaçlar da kullanmanız gerekecektir bir süreiçi.
aşağıdaki linki kullanın,
http://www.genitalsigil.net/prezervatif_kondom_hpv.html

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline dfg123 İd:14  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.09.2009   

toplam2giriş
Üye No: 279
Üye Oluşu:
25.09.2009
Son Giriş:
28.9.2009 22:19:02
Konu  : 0
Cinsel ilişkiye giremiyorum

merhaba.benim genital sigillerim 2 ay önce yakıldıilk yaktırdıgımda vajınamın ıc kısmına uyusması ıcın ıgne yapılmıstı ve 2 ay gecmesine ragmen orda hala acı ve kızarıklık var.cinsel ilişkiye de giremiyorum içindeki acı yuzunden.acaba normal mıdr ve sebebi nedir?tesekurler

offline admin İd:17  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.09.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Tedavi sonrası cinsellik

bazen vajina girişinde yapılan tedaviler sonrası özellikle yakma veya krem tedavisi sonrası buradaki doku iyileşirken incelmekte ve hassaslaşmaktadır. Genellikle bu geçici bir dönemdir. Hassasiyetin azaltılması için hassas olan bölgeyi onarıcı bazı kremler ve lokal ilaçlar kullanılabilinir. Eğer bu ilişkideki hassasiyet uzun süre devam eder ise yakılmış ve hassa olan bu cilt bölgesi eğer küçük bir aln ise debrite edilebilinir ( hassas bölge küçük bir müdahale ile çıkarılıp tekrar kendiliğinde yeni bir doku oluşturması sağlanması)

http://www.genitalsigil.org  

offline paranoid İd:210  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.02.2010   

toplam4giriş
Üye No: 459
Üye Oluşu:
17.02.2010
Son Giriş:
23.2.2010 16:54:26
Cinsellik sorunu

merhaba, ağustos 2009'da genital bölgede ve anüs çevresinde oluşmuş olan siğilleri yaktırdım ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. ancak maalesef bu hastalık benim psikolojimi derinden sarstı. prezervatifin tam bir koruma sağlamadığını öğrendikten sonra bulaştırırım korkusuyla cinsel hayatımı resmen bitirmiş durumdayım, dahası kimse bu şekilde hastalığı olan biriyle birlikte olmaz düşüncesiyle erkeklerle duygusal bir ilişki içine giremiyorum bile. yukarda gönderdiğiniz linkte 'genital siğiller erkete genital torbalarda, penis etrafında hatta kasıklarda olabileceği için ve cilt teması ile de bu virüs geçebildiği için prezervatif örtmediği bu bölgeler sebebi ile HPV virüsununkadına bulaşmasını maalesef kesin olarak engelleyemez' diye bir cümle yazıyor.bu prezarvatifle bile sadece erkekten kadına geçebilir anlamında mı?yoksa kadınlar da siğil tedavisi olsalar ve prezervatif kullanılsa dahi vajinal sıvılarla bulaştırabiliyorlar mı? bundan sonra ne yapmam, ilişki konusunda nasıl davranmam gerekiyor, yardımcı olursanız çok sevinirim.

offline honor İd:219  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.10.2012   

toplam2giriş
Üye No: 624
Üye Oluşu:
19.07.2011
Son Giriş:
29.7.2011 21:48:23
Hpv psikolojik sorunlar oluşturdu

Alıntı :  id:210  Yazan:paranoid  Tarih:17.02.2010
Cinsellik sorunu: merhaba, ağustos 2009'da genital bölgede ve anüs çevresinde oluşmuş olan siğilleri yaktırdım ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. ancak maalesef bu hastalık benim psikolojimi derinden sarstı. prezervatifin tam bir koruma sağlamadığını öğrendikten sonra bulaştırırım korkusuyla cinsel hayatımı r...

ben de bir erkek olarak bu sorunun aynısını yaşıyorum, depresyondayım ciddi suçluluk duygusu oluştur, 2 kez işin erbabı olmayan doktorlar yanlış ve yetersiz tedavi yaptılar iyice sinirlerim bozuldu, antidepresabn ilaç almaya başladım. Son olarak Aldara krem tedavisi yaptım, allerji yaptı her tarafım kızardı, kasıklarım yandı hassas oldu, yürüyemiyorum yardım yardım yardım...., HPv nin kesin tedavisi var mı bu soru hep beynimi kurcalıyor,

offline yohatan İd:320  Eklenme/Güncelleme Trh : 27.05.2013   

toplam0giriş
Üye No: 881
Üye Oluşu:
27.05.2013
Son Giriş:
27.5.2013 15:45:49
Hpv sürtünme ile işkiden geçer mi, hpv dondurma tedavisi iyi seçenek mi

merhaba, cinsel organımım tam başladığı yerde et beni sandığım bir çıkıntı olmuştu geçenlerde doktora gittim cinsel siğil dedi,dondurdu bu arada minik minik 3-4 tane daha dondurdu o büyük olan koptu fakat sürekli koptuğu yer nemli ordaki sıvı doğal olarak penise ve göbek bölgesine yayılıyor ara ara yıkıyorum ama orası dondurulduğu gün virüs öldümü yoksa hala aktifmidir.
2 nci konuda kız arkadaşım bakire olduğundangenital bölgesine ve poposuna sürterek sevişiyoruz derin değil yüzeysel şekilde 2 kere bu kadar ileri gittim.kesin hpv virüsü geçmişmidir.Ben ona nasıl söyelerim ne yapıcam ve eğer bulaştıysa tedavi için illaki kızlığınımı bozmalıyım o bu hastalığı kaptığında kesin rahim ağzı kanserimi oluyor yoksa sürttüğüm yerdemi siğil çıkıyor.yani rahim ağzı kanseri olması vajina içine girmeklemi alakalı. teşekkürler

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 76 Bugün Çoğul 91 Toplam Tekil 500625 Toplam Çoğul 1757099 Ip No: 18.217.203.172
Gynecologist İstanbul