Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline cetinsis Eklenme/Güncelleme Trh : 16.10.2009  Toplam Okunma : 4731  Bugün : 1  

toplam18giriş
Üye No: 300
Üye Oluşu:
16.10.2009
Son Giriş:
4.11.2009 23:11:36
Konu  : 1
İki yıldır ilişkiye girmiyordum

selamlar. yaklaşık iki yıl önce bir siğil etek kısmında ortaya çıktı.banada korunmasız bi ilişkiden bulaştı fakat siğillerle ilgili hiç bir bilgim yoktu. ilk çıkan siğil büyüdü sonra aynı bölgede iki tane daha küçük çıktı. minik minik bikaçtane daha çıkınca doktora gittim. bir karışım verdi küçükleri bi haftada yok etti. yanlız ilk çıkan hala geçmedi yaklaşık 6 ay sürekli ilacı kullandım ve küçüldü. kız arkadaşımla iki yıl hiç bir cinsel temasımız olmadı sürekli kaçtım ama yaklaşık iki hafta önce yakınlaştık, tam ilişki olmadı hala bakire bende bulaşmasın diye siğilin üzerini kesinlikle temas ettirmedim fakat bulaşması için siğilin mi temas etmesi gerekiyor yoksa sadece herhangi bi genital bölge teması bulaşmasına sebeb olurmu ? çok tedirgin oluyorum. bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. eğer böyle bişey olursa nasıl bir yol izlemeliyim. şimdiden teşekkür ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:40  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Tam temas olmadan hpv bulaşır mı

öncelikle hata ediyorsunuz, eğer hala siğiliniz var ise ve bunu tedavi ettirmeden duruyorsanız hem sizi hem de partnerinizi riske atıyorsunuz. HPV karşıya temas ile geçmekte, siğil olan bölgenin tenası ile bulaştırıcılık çok yüksek olmasına rağmen genital bölgenizde siğil göremediğiniz bölgelerde de hpv virüsü olabileceği için bu bölgelerin teması iel de siğilin temesı ile olan kadar yüksel ihtimalle olmasa da karşı tarafa hpv virüsünü bulaştırısınız.Bu mantıkla zaten prezervatif de "hpv ye karşı tam koruma" sağlamamaktadır.Bir an önce tedavi olun

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline nur56 İd:41  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2009   

toplam1giriş
Üye No: 292
Üye Oluşu:
06.10.2009
Son Giriş:
18.10.2009 08:29:19
Konu  : 0
Niye tedavi olmuyorsun ki??

bence de yalnış yapıyorsun, başkası sana korunmasız ilişkiye girdiğin için bulaştırmış sen de şu anda siğil olduğunu bilmene rağmen "acaba siğili temas ettirmeden cinsellik yaşasam mı" diye düşünüyorsun. yalnış, yalnış hen de kız arkadaşın bakire galiba... git tedavi ol

offline cetinsis İd:42  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2009   

toplam18giriş
Üye No: 300
Üye Oluşu:
16.10.2009
Son Giriş:
4.11.2009 23:11:36
Konu  : 1
Tedaviye gittim

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ben bu siğillerin ortaya çıktığından 2 ay sonra doktora gittim. siğillerin bulaşıcı olduğunu öğrendikten sonra hiç bir ilişkiye girmedim. ilk çıkan siğil büyük sonra ki iki tane küçük çıktı başka da çıkmadı. karışım kullandım küçükler hemen geçti. ilk çıkan büyük siğil şimdi çok küçüldü fakat uzun zamandır ilacı kullandığım halde bir türlü kaybolmadı.buda genital bölgemin üzeride olmadığı için böyle bi hata yaptım, umarım azda bi ihtimal olsa kız arkadaşıma bulaşmaz. lazer yönteminden daha sonra haberim oldu. baştan lazer yaptırabilirdim bunun için başvuracağım. çok teşekkür ederim.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 307 Bugün Çoğul 450 Toplam Tekil 500856 Toplam Çoğul 1757458 Ip No: 3.15.221.67
Gynecologist İstanbul