Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Rodion Eklenme/Güncelleme Trh : 29.08.2012  Toplam Okunma : 922  Bugün : 1  

toplam0giriş
Üye No: 733
Üye Oluşu:
29.08.2012
Son Giriş:
29.8.2012 16:25:30
Konu  : 2
Merhaba arkadaşlar ve lütfen yardım...

öncelikle merhaba, foruma yeni üye oldum ve bi kaç hafta önce genital bölgemde bi kaç et beninin olduğunu görünce önce bir tanesini yoldum kanadı paniğe kapılıp forumları araştırdım ve bu hastalıkla karşılaştım ve emin olmak için hastaneye gittiğimde acımasız gerçekle karşılaştım.
-Sizde genital siğil var.
-Nasıl yani, hpv mi?
-evet, Şüphesiz…

bunun üzerine aynı gün kriyoterapi oldum.aniden herşey gelişti, ben daha hpv miyim değilimdir diye düşünürken. bi anda kendimi kriyo terapide buldum.

her neyse artık bir hpvliyim.şimdi sorularım şunlar olucak:

1) doktora gittiğimde hpv nin ele bulaşması ile ilgili şu soruyu sordum ama tatmin edici bir yanıt alamadım, evde kız arkadaşım ve ben artık el yıkamaktan titizlikten ölücez… örneğin, genital bölgemizdeki siğile elimizle temasta bulunduk.doktordan öğrendiğim kadarıyla ele bulaşan virüsü elden sabunla,el dezenfektanıyla çıkarmanın imkanı yokmuş.yani siğili ellediğimiz zaman elimize virüs bulaşıyor ve orada kalıyor.e bu halde elimizi illaha ki ağzımıza gözümüze vs. götürücez, o zaman ağzımıza da mı bulaşacak?

2)üstteki durumda bulaşma ihtimali %10 gibi bir bilgide öğrendim.Ve bu çok büyük bir yüzde bence.Çünkü hepimiz insanız ve elimizi ister istemez ağzımıza yüzümüze değdiriyoruz.en çok korktuğum şey ağızda çıkması.bu bilgiler doğru mu?eğer virüs ele bulaştıysa ve hiç geçmeyecekse eninde sonunda ağzımıza da mı bulaşacak?

3)benim özel bir sorum olarak penisin deliğinde ve ucunda siğil çıktı.bunu da krioterapi ile dondurttum.peki içinde olduğuna göre bu daha da içerlere ilerleyebilir mi?yani ne kadar içeri kadar gidebilir, bunun tehlikesi nedir? ne şekilde tedavi olur? testislere kadar ilerleyip orda üreyebilir mi?testis kanseri olabilir miyim?

4)tipleme testi yaptırmam gerekir mi? bunun bana ne faydası olur, ne şekilde ve hangi fiyata yapılıyor?

5)giydiğimiz boxerlar da hpvli mi oluyor ve bunlar yıkama ile virüsten arınmıyorsa her giyişimizde tekrar mı bulaştırıyoruz?

6)doktorum bana şuan siğillerin oldukça az olduğunu söyledi.bu virüsten kurtulmam ortalama ne kadar sürer?yani aranızda uzun süreler tedavi olanlar biliyorum.ama her seferinde böyle zor ve uzun bir süreç mi oluyor?ortalama tedavi süresi ve virüsten tamamen arınma ne kadar sürüyor?

7)duş alırken veya tüy dökücü krem kullanırken, virüsü o bölgedeki başka yerlere de bulaştırma durumumuz var mı?

8) bu soru cinsellikle ilgili.. 1 aydır cinsel ilişkiye girmiyorum ve daha da devam edeceğinizi düşünüyorum.bu süre daha ne kadar sürecek.Hpvli arkadaşlar cinsel ilişkiye giriyor mu? yada ne kadar süre sonra ve ne şekilde cinsel ilişkiye girebiliyoruz… (kız arkadaşım da da hpv var)

10) son sorum ise siğiller geçebiliyormuş ve tekrar çıkabiliyormuş.peki siğillerin dışında bu hpv virüsünün tamamen vücuttan atılma gibi bir durumu var mı?yoksa hayatımız boyunca bu virüsle mi yaşıcaz.yani örneğin:tedavi olduk 6 ay boyunca bir daha hiç siğil çıkmadı.ama bir kaç yıl sonra virüs zaten hep vücutta bulunduğu için bağışıklık sistemimizin zayıfladığı bir anda tekrar siğil çıkabilir mi?yani virüsün vücuttan tamamen atılması tıbben mümkün mü?

Arkadaşlar biliyorum, çok uzun oldu ama merakımı mazur görün.Aramızda hem tecrübeli arkadaşların olduğunu gördüm.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konu hakkında cevap yazılmadı...

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 90 Bugün Çoğul 117 Toplam Tekil 500639 Toplam Çoğul 1757125 Ip No: 3.133.79.70
Gynecologist İstanbul