Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Rahim Ağzı Kanse..  B- Penis Kanseri..  C- Anüs Ve Boğaz Ka.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline BUNEYA Eklenme/Güncelleme Trh : 13.11.2009  Toplam Okunma : 28481  Bugün : 1  

toplam5giriş
Üye No: 328
Üye Oluşu:
08.11.2009
Son Giriş:
13.11.2009 08:44:51
Konu  : 1
Şimdi de ağzım:(

Merhaba, 1 hafta önce genital siğil teşhisi ile rahim giriş duvarında yakma işlemi yapıldı ancak ertesi gün dilimde yarıklar ve dudak içlerimde küçük yaralar çıktı bende stresten olduğunu düşünüp gargara aldım dilimin üstündeki acı ve yarıklar hafifledi ancak dilimin ucu genital bölgemdekine benzer şekilde pütür pütür noktacıklar oldu, dün bakarken farkettim ki dilimin boğazımla birleştiği yerde dilimin her iki yanında siğile benze aynı hizada 2 adet kabarcık oluşmuş durumda. Doktoruma kontrol için gelecek hafta gideceğim o zamana kadar beklesem ancak kadın hastalıkları uzmanı ağızdaki bu yara HPV ise anlarmı ve tedavisine bakarmı? Yoksa kulak burun boğaza mı gitmeliyim? Bir de dil de yakılarakmı tedavi ediliyor? Yardımcı olur musunuz.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 6 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:81  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.11.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Ağızda siğil ve kanser riski

oral seks ile maalesef hem erkek hem de kadınlar hpv virüsü bulaşmasına olanak sağlayarak ağıs-boğaz kanserlerine zemin hazırlamaktadırlar. Ağızdaki pütürlerin çoğu siğil değildir, değişik sebepler, salgı bezlerinin enfeksiyon veya tahrişlerine bağlı olabilirler. Fakat böyle bir şüpheniz ve güvenli olmayan bir cinsel ilişkiniz varsa bir kulak burun boğaz uzmanına muayene olmanız gerekecektir.

John Hopkins hastanesinden yapılan bir çalışmaya göre hayatlarında 6’dan fazla kişiyle oral seks yapmış olan erkekler ve kadınların gırtlak kanserine yakalanma riski 8.6 kat yüksek. Buna karşılık sigara içenlerin gırtlak kanseri olma riski 3 kat, alkol alanların ise 2.5 kat. Araştırmacılar gırtlak kanserli 100 kadın ve erkek ile sağlıklı 200 kişiyi seks yaşamları açısından karşılaştırdılar.Oral seks yapmanın mutlaka HPV virüsü kapılacağı anlamına gelmediğini, ancak virüsü kapanların gırtlak kanseri olma riskinin 32 kat daha fazla olduğunu buldular.

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline İCEBERG İd:93  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.12.2009   

toplam4giriş
Üye No: 350
Üye Oluşu:
02.12.2009
Son Giriş:
4.12.2009 14:39:57
Konu  : 0
Dilimin altındakiler siğil mi??

SAYIN NEVRA HANIM, HAKAN BEY 3 YIL KADAR ÖNCE İLK YAŞADIĞIM GENİTAL SİĞİL DURUMUM TEKRARLADIĞI (TEK SİĞİL ÇIKTIĞI İÇİN) YENİDEN ALDARA TEDAVİSİ GÖRMEKTEYİM. SORUNUM ŞU YAKLAŞIK 10 GÜNDÜR DİLİMİN ALTINDA BEYAZ SİĞİLLER ÇIKTI JİNEKOLOĞUMA GÖSTERDİM AĞIZDA ÇIKAN SİĞİLLERDEN BİLGİSİ OLMADIĞINI BELİRTTİ.ÖZEL BİR HASTANEDE KULAK BURUN BOĞAZ ALANINDA BİR UZMANA GÖSTERDİM "ÖNEMLİ DEĞİL, SİZ BELİRTMESEYDİNİZ BEN AĞZINIZDAKİ ŞEYİ GÖREMEZDİM BİLE" DEDİ. SONUÇTA NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.ZİRA DOKTORALARA GÖSTERDİKTEN SONRA BÜYÜDÜLER,ÇOĞALIP BELİRGENLEŞTİLER. SİĞİL DİYORUM ÇÜNKÜ GÖRÜNTÜLERİNDEN ÖYLE OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM.DİLİMİN ALTINDA YARIM YAPRAK ŞEKLİNDE ÇİFT SIRA HALİNDE VE YAPRAĞIN DAMARLARI UZANTISI GÖRÜNÜMÜNDE HİZALI ; YAPRAKTAN DAMLA SARKARKENKİ UZANTILI DONUP KALMA GÖRÜNÜMÜ ŞEKLİNDE UÇLARI TOPLU İĞNE BAŞINDAN KÜÇÜK (ASLINDA SARKIK MİNYATÜR TOPLU İĞNE GÖRÜNTÜSÜNE DE BENZETEBİLİRİZ ) BEYAZ SİĞİLLER. SORMAK İSTEDİĞİM ; BUNLAR HPV İLE İLGİSİ OLABİLİR Mİ ?

offline admin İd:97  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.12.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Dilde siğil çıkar mı??

Benim ağızda ve dilde siğil olan hastalarım oldu. Fakat ağızdaki yapılar bazen ağız içindeki salgı ve tat bezlerinin değişiklikleri ile hasta tarafından karıştırılabildiği için doğru teşhis için bir kbb uzmanına başvurmanız en doğrusudur. Zaten hekiminiz bir şüphede kalır ise "biopsi" ile kesin teşhise gidecektir. Tabii ki bu arada var olan genital siğilinizin tedavisini hızlı bir şekilde tamamlayın ve bağışıklık sisteminizi güçlendirin..

http://www.genitalsigil.org  

offline raven İd:215  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.10.2012   

toplam0giriş
Üye No: 517
Üye Oluşu:
05.09.2010
Son Giriş:
5.9.2010 13:49:55
Ağızdaki siğiller, kasıkta siğil çıktı ayrıca

Arkadaşlar bende genital siğil problemi yaşıyorum.Problem kasıklarımda fakat bende kız arkadaşıma oral seks yapmıştım .Ağızımı inceliyorum , dilimde tuhaf şeyler var gibi.Kırmızı küçük noktalar,pütür... kız arkadaşım da aradı kasıkta siğil çıkmış, ne derttir bu yahu, yani içim rahat değil ve bu alanda uzman bir doktora görünmek istiyorum.Ağızdaki siğiller konusunda uzmanlaşmış, bildiğiniz iyi bir doktor varsa paylaşırsanız sevinirim... Kız arkadaşım da olan kasıkta siğil tedavisi için istanbulda hpv uzmanı bir doktor var mı acaba arayış içindeyim

offline teryxxx İd:222  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.10.2012   

toplam1giriş
Üye No: 660
Üye Oluşu:
03.11.2011
Son Giriş:
12.11.2011 00:11:02
Hpv nin ağızda olması, dilde siğil çıkar mı ??

Merhaba. Ayni sorunu ben de yasadim. Dilimin bogazima dogru olan kisminda pütürlükler görüp dogruca doktora kostum. Avusturyada yasiyorum. Doktor bana güldü ve o hastalik herkesde var dedi. :)) O dilin kendi yapisindan kaynaklaniyor. siğil değil dedi. Ayni zamanda dil altindaki pütürlüklerde öyle. Hangi Panik yapmayin. Doğru doktora başvurun

offline yedimsenihpv İd:268  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2013   

toplam0giriş
Üye No: 843
Üye Oluşu:
12.04.2013
Son Giriş:
12.4.2013 16:25:58
Agızda hpv, hpv tip 6 ve hpv tip 11 midir acaba

sevgilimde hpv tip 6 ve 11 vardı genital bölgesinde siğil çıktı onu aldırdık. yaklaşık 2 3 ay sonra ağzında da çıktı. doktora gitti hpv demiş. şimdi bu ağızdaki de aynı tip hpv midir? tedavisi nasıl yapılır.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 100 Bugün Çoğul 127 Toplam Tekil 500649 Toplam Çoğul 1757135 Ip No: 3.142.197.212
Gynecologist İstanbul