Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

Güvenli Seks.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Adem Eklenme/Güncelleme Trh : 23.02.2010  Toplam Okunma : 13957  Bugün : 1  

toplam5giriş
Üye No: 457
Üye Oluşu:
16.02.2010
Son Giriş:
23.2.2010 18:42:52
Konu  : 1
Tedavi sonrası cinsel yaşam nasıl olur?

Merhaba,

Öncelikle Dr.Nevra hanıma ve Dr.Hakan beye verdikleri çok yararlı ve detaylı bilgiler için teşekkür ediyorum.
Benim sorunum evlenmeyi düşündüğüm kız arkadaşım ile ilgili. Ben 31, arkadaşım 29 yaşında. Arkadaşım 3 ay kadar önce arkadaşlığımızın ilerleme aşamasında iken dürüstçe 1,5 yıl önce genital siğil nedeniyle yakma yöntemi ile tedavi olduğunu söyledi. Virüs tipini bilmiyor. Sonrasında tekrarlamamış ve şu an gözle görülür herhangi bir belirtisi yok.
Arkadaşıma evlenme teklif etmeyi düşünüyorum ama HPV geçmişi nedeniyle nasıl bir cinsel hayatın bizi beklediğini tam olarak bilemiyorum.

HPV tedavisinden sonra tamamen iyileşme diye bir ihtimal söz konusu değil midir? Hiç bir belirti ve tekrarlama olmaz ise, yine de;
- Tüm evliliğimiz boyunca prezervatif mi kullanmak zorunda olacağım? (%100 korumadığını sitenizden öğrendim)
- Ona oral seks yapmamalı mıyım?
- Genital bölgesine her el temasından sonra elimi dezenfekte mi etmeliyim?

Vereceğiniz cevaplar benim için çok önemli.
Şimdiden teşekkürler...

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:233  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.10.2012   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Hpv tedavisi sonrası

HPV nin bir ilaç ile ya da bir yöntem ile tedavisi mümkün değil, HPV bir DNA virüsütür ve bunu ağızdan bir ilaç vererek tedavi etmek bazı başka hastalıklarda olduğu gibi mümkün değildir. Yapılan tedavi genital siğiilerin yok edilerek virüsün yayılmasını ve bulaşmasını engelleyerek vücudun bağışıklık sistemi ile virüsü atmasına olanak sağlamaktır. Bir çok çalışma günümüzde HPV virusunun zaman içinde ( tipine ve kişinin bağışıklık sistemine bağlı olarak) vücuttan atıldığını bilidrmektedir. Her ne kadar prezervatif tam korumasa da prezervatif kullanın, HPV aşısını mutlaka yaptırın ve tabii ki kişisel temizliğe önem verin.

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline 12345 İd:265  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2013   

toplam0giriş
Üye No: 808
Üye Oluşu:
09.02.2013
Son Giriş:
9.2.2013 15:09:27
Konu  : 0
Hpv tekrarlama riski... gençliğim gitti

31 ağustosta ve 9 eylülde bi ilişkim oldu hiçbi sorun yoktu.partner değişikliğim aralığın sonunda oldu şu an şubatın başındayız ve geçen hafta siğilleri farkettim,cinsel yolla bulaşıyormuş ama erkek arkadaşımda siğil yoktu şimdi onu nasıl ikna edeceğim taşıyıcı olabileceğine aşı olmasına.büyük ihtial bitecek ilişkimiz... dün krioterapiyle yaktırdım.şu an kendimi çok kötü hissediyorum çünkü internette herkes bu hastalığı gereksiz çok büyütmüş.tekrarlanma olasılığı çok mu yüksek? bana bulaştırmış taşıyıcı partnerimle siğillerim geçtikten sonra ilişkide bulunmam bizi nasıl etkiler? lütfen yardım edin ya:) gitti gençliğim gitti :)

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Online Üyeler
Online Üyemiz Yok
  Bugün kimler vardı
  En Aktif Üyeler
admin, dilan, daybreaks, MyDoom, cronicman, selmira, sensation, hpv mağduru, ac2315, zabirella, fells2, pretty07, aysec, Paula, Stgt, vildany, cetin27, DeJaVu, üniversiteli, beypazarikurusu, beyazdost, CLKI, Necat, Gizeeem, rey_han, narsurubu, eczaacii, tülay, candida, mastod,
  En Yeni Üyeler
Metehan , allergen, Nuran, Efem, ESPRESSO, Enes456, kripton, kasfer83, Pismanlik, Ftmd, kafkasya, venom34, dertküpü, memco182, metoeire, MYTHOS, Elif1, meltem74, asd25, şirin, Songoku, Abc128, muzdaripderttenbu, mit1978, onakoma, Gülay1605, Nani, Hakan, serdar76, Derya, sadis, lugesya, Onnur, fatihzen, gülüm,
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye 0 Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 141 Bugün Çoğul 177 Toplam Tekil 500690 Toplam Çoğul 1757185 Ip No: 3.144.202.167
Gynecologist İstanbul