Forum Ana Sayfa | Siteye Git | Forum Haritasi

A- Kadında HPV..  B- Erkekte HPV..  C- Genital Siğil, H..  D- Gebelikte HPV..  E- HPV Aşısı.. 
F- HPV Testleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline aysec Eklenme/Güncelleme Trh : 12.11.2009  Toplam Okunma : 7310  Bugün : 2  

toplam39giriş
Üye No: 337
Üye Oluşu:
12.11.2009
Son Giriş:
16.2.2010 17:49:56
Konu  : 3
Quadrivalan 4lü aşı hakkında

Merhaba,

eşimde genital siğil mevcut. quadrivalan 4 lü aşı yaptırırsam hem bazı tiplere karşı hem de oluşabilecek siğillere karşı da koruma sağladığını öğrendim.
hem virüsün bulaşması hem de siğil oluşabilecek olması korkularımızdan dolayı birlikte olmuyoruz.

size sorum; 4 lü aşı yaptırdığımız zaman koruma nezaman başlar? yani tüm aşılar bittikten sonra mı bu da yaklaşık 8 ay demek oluyor.
yoksa ilk aşıyı yaptırdıktan sonra normal hayatımıza dönebilir miyiz?

teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:80  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.11.2009   

toplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriştoplam978giriş
Üye No: 19
Üye Oluşu:
27.09.2005
Son Giriş:
3.11.2015 13:44:47
Konu  : 2
Hpv li hastaya aşı yapılmalı mı??

bahsettiğiniz dörtlü koruma içeren aşı, gardasil. 2 tane en sık görülen tip ve 2 tane de en kanserojen olan tipe karşı ciddi bir koruma sağlamaktadır. Gardasil, dört farklı virüs tipinden kaynaklanan hastalıklara karşı korur: HPV 6, 11,16 ve 18 virüsleri. Bu tiplerin iki tanesi (16 ve 18) tüm rahim ağzı kanseri vakalarının yaklaşık % 70’ine neden olmaktadır. Diğer ikisi ise ( 6 ve 11) kondilom (genital siğil) vakalarının onda dokuzuna neden olmaktadır. Ayrıca Gardasil, vulva (dışdudaklar) ve vajina (dölyolunda) prekanseröz lezyonların oluşmasını da engellemektedir.
Korumanın tam olması için üçüncü dozdan sonra ortalama 1 ay geçmesi gerekse de ilk doz ile kısmen de olsa koruma başlamaktadır.
Yapacağınız aşı şu andaki eşinizdeki HPv tipine ve genital siğile iyileştirici bir etkisi olmayacak, alma olasılığı olabilecek ve aşı kapsamında da olan 4 tip virüse karşı kpruyacaktır.
benim şahsi yaklaşımım hekim olarak aşının yapılması ( genital siğil tedavisi görenlerveya görmüş olanlar için de) yönündedir.

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.genitalsigil.org  

offline apatche İd:89  Eklenme/Güncelleme Trh : 25.11.2009   

toplam0giriş
Üye No: 347
Üye Oluşu:
25.11.2009
Son Giriş:
25.11.2009 04:03:12
Konu  : 0
Erkeklere aşı önerirmisiniz

Uzun süredir gemilerde çalışıyorum ve sık sık yurt dışına iş icabı gidiyorum ve maalesef yabancı kadınlar ile cinsel beraberliğim olabiliyor. Çok kontrolsuz maalesef bir cinsel hayatım var. Prezervatif olmadan kesinlikle ilişkiye girmiyorum.1 yıl önce kasıklarımdave penisin alt kısmında çok sayıda siğil çıktı Hollandada gittiğim bir doktor bana ismini şu an hatırlamadığı bir krem verdir. 3 ay kremi kullandım, kısmen azaldı fakat geçmedi, Memelekete geldiğimde de Edirnede Trakya Üniversitesinde yaktılar ve şu anda siğil yok. Fakat tekrar siğil almaktan korkuyorum.Erkeklere de HPV aşısı yapılabildiğini duydum. Siz önerirmisiniz.Aşının benim gibi durumda olanlara faydası olur mu? Bu konuda maalesef detaylı bilgi bulamadım. Şu anda Japonyadayım ve herkeze iyi bayramlar..

offline freud İd:91  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.12.2009   

toplam1giriş
Üye No: 351
Üye Oluşu:
03.12.2009
Son Giriş:
3.12.2009 01:32:00
Konu  : 0
Ben aşı oldum

3 yıl önce penis ve makat etrafımdaki siğillerimi tedavi ettirmiştim Bir daha çıkmadılar.Aktif cinsel hayatım var, kız arkadaşlarım oluyor.Doktorum 3 yıldır siğil tekrar çıkmadığı için muhtemelen bu illetten kurtulduğumu söyledi fakat yenden hpv almamam için de ( maalesef cinsel yaşantım sebebi ile risk altındayım) erkek olsam da aşı da olabileceğimi söyledi. 10 gün önce Gardasil hpv aşısının ikinci dozunu oldum. Biraz daha şu anda rahatım, 4 ay sonra da üçüncü ve son dozu yaptıracağım.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Hpv doktoru tavsiye offline ESPRESSO
  Hpv 45 offline Ftmd
  Aldara offline kafkasya
  Hpv den dertliyim offline dertküpü
  Kendi kendine siğil yakma yöntemi offline asd25
  Ben bu olayi cozdum/ hikayem offline onakoma
  Bakirelerde smear offline mariapuder
  Kalıcı tedavi - araştırın - mel 1 offline hpv18hpv
  Dunyanin en talihsiz adamiyim offline sensation
  Nasil oldu offline Hakan
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Hpv yeni bilgiler offline eczaacii
  Hpv tip 45 offline eczaacii
  Siğiller içeriye yakın mıydı? offline metoeire
  Kendi kendine siğil tedavisi ,il33 deneyimi offline MYTHOS
  Bilinen şeyler offline sensation
  Lsil offline Derya
  Molloscum ve elma sİrkesİ mucİzesİ offline Onnur
  Hpv siğili var..evlenmekten bile vazgeçtim offline Stgt
  Aldara kryo jilet koter offline Stgt
  Hastaneye hpv tedavisine başvur offline üniversiteli
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1 Aktif Üye Üye Sayımız 1011
Bugün Tekil 99 Bugün Çoğul 293 Toplam Tekil 411086 Toplam Çoğul 1559064 Ip No: 18.232.177.219